Hlavní navigace

V čele ČSSD chci Haška! přeje si Škromach. Hašek je Nečasův Hujer! tvrdí Rath

[Tisková zpráva] V debatách o příštím předsedovi ČSSD přituhuje. V rozhovoru pro TV Public se k němu vyjadřuje i místopředseda Senátu za sociální demokraty Zdeněk Škromach „Jako Moravan stojím za Michalem Haškem a přál bych si, aby se stal předsedou ČSSD konečně Jihomoravák!“ horlí hodonínský senátor za stranické křeslo pro šéfa Asociace krajů. Haškovu protikandidátovi Bohuslavu Sobotkovi v pořadu Na rovinu vyčítá, že v minulosti podporoval Stanislava Grosse. „A jak to se Standou dopadlo, všichni víme…“ připomíná Škromach.

Sdílet

Ostře reaguje i na výroky Davida Ratha. Ten ve stejném pořadu obviňuje Škromachova favorita z „hujerismu“ vůči premiéru Nečasovi. „Všichni jsme toho byli svědky, když hejtman Hašek v předklonu dával premiérovi dárkový koš…..Takový hujerismus nemám rád, nám vláda také nenosí žádné „švestičky“!..“ rozčiluje se v pořadu Rath. „Přesně taková rétorika a komunikace nám uvnitř strany vůbec neprospívá!“ myslí si Škromach.

K hrozícímu kolapsu ve zdravotnictví se podle Škromacha vyjádřili i senátoři, kteří jsou „v civilu“ lékaři. Podle místopředsedy horní komory akci svých kolegů poporují. „Jsou s protestem solidární!“ tvrdí Škromach v TV Public. Za kritickou situaci pak viní současný vládní kabinet. Proti jeho tvrzení se ale ostře ohrazuje jeho kolega, 1.místopředseda senátu za ODS, rentgenolog Přemysl Sobotka. „Pan Škromach nemluví za všechny doktory v Senátu! „ rozčiluje se Sobotka. „Ekonomická situaci republiky prostě nedovoluje extrémní mzdové požadavky a LOK vůbec nechápe, kde žije! Až k nám jednou dorazí experti z Mezinárodního měnového fondu, tak budeme všichni – i s odboráři – jen koukat!“ reaguje na Škromachova tvrzení.

Přestože je v Senátu nováčkem, pohybuje se Škromach v tuzemské politice už patnáct let. Vedle poslanecké lavice zasedal v Zemanově,Špidlově i Grossově vládě jako ministr práce a sociálních věcí a vicepremiér, byl i ministrem zdravotnictví. Do poslanecké sněmovny se dostal znovu po loňských volbách, přesto se rozhodl kandidovat do Senátu. V televizním pořadu ale odmítá, že by šlo o zradu voličů a požitky, spojené s funkcí místopředsedy horní komory . Ten má spolu s vyšším platem nárok na luxusní služební limuzínu s řidičem. „Tenhle argument proti mně používali protivníci ve volbách. Naopak: měl jsem to ještě těžší: volební kampaně jsem musel odpracovat hned dvě!“ hájí svůj „přeskok“ politik.

Úsměvné momenty přineslo natáčení pořadu TV Public, kdy ž se místopředseda Senátu zapletl do vlastních příměrů. Na otázku moderátora pořadu Zdeňka Šarapatky, čím se dá tolik let udržet v politice, pak Škromach prohlásil. „Už ve škole, když se všichni hlásili, jsem se nehlásil. Hlásil jsem se, až už se nikdo nehlásil…“ zapletl se do vlastních úvah Škromach. „Určitě to nebylo proto, že jste ve škole reagoval opožděně?“ opáčil v nadsázce moderátor….

Pořad Na rovinu vysílá TV Public v pondělí 14. února ve 21.30h.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).