Hlavní navigace

V Českém Krumlově se bude ve čtvrtek a v pátek řešit odblokování digitalizace

[Tisková zpráva] Nalézt řešení zablokované digitalizace televizního vysílání, to je cílem už VII. Českokrumlovské mediální konference. Ta se tentokráte stane platformou pro odbornou diskusi o technickém a legislativním postupu přechodu na digitální vysílání.

Sdílet

Do Českého Krumlova se sjedou poslanci, kteří mají v rámci svých politických stran na starosti mediální legislativu. Konference přivítá předsedu Vítězslava Jandáka a čtyři místopředsedy Stálé komise pro sdělovací prostředky Poslanecké sněmovny Michala Haška, Ivanu Levou, Petra Plevu a Olgu Zubovou. Ve čtvrtečním dopoledním diskusním panelu vystoupí také zástupci ministerstva kultury, ministerstva informatiky, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání i Českého telekomunikačního úřadu. Čtvrteční podvečer 19. dubna bude patřit ředitelům hlavních televizních stanic na českém trhu.

V pátek 20. dubna je konferenční program věnovaný praktickým problémům se současnou mediální legislativou. Kromě předsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václava Žáka a místopředsedy mediální komise sněmovny Michala Haška v pátek vystoupí např. zástupci TV Nova, TV Prima, TV Óčko, Telefonika O2 a další.

Spolu s odbornou veřejností v publiku budou hosté jarní krumlovské konference hledat řešení, které umožní realizaci české digitalizace.

VII. Českokrumlovskou mediální konferenci tradičně pořádá společnost Česká média, spol. s r.o., provozující internetový deník www.ceska-media.cz.

Více informací o Českokrumlovských mediálních konferencích naleznete na stránce http://krumlov­.ceska-media.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).