Hlavní navigace

V České televizi probíhá standardní finanční kontrola

[Tisková zpráva] V poslední době se v médiích několikrát objevily spekulace, že má Česká televize údajně nedoplatek na daních, který včetně sankcí má dosahovat výše až jedné miliardy korun. Česká televize opakovaně prohlašuje, že se jedná o nepodloženou spekulaci.

Sdílet

V České televizi probíhá standardní kontrola finančního úřadu, do jejíhož skončení není ani jedna ze stran oprávněna poskytovat třetím osobám jakékoliv informace. Pokud se tedy v médiích v posledních dnech objevily zprávy o údajném daňovém nedoplatku televize veřejné služby či dokonce o statisícových sankcích, jedná se o nepodložené spekulace. Česká televize aktivně spolupracuje s orgány kontroly a poskytuje jim součinnost.

V tuto chvíli stále platí, že si ČT není vědoma žádného pochybení. Výsledky hospodaření procházejí každý rok pravidelným auditem a procesem schvalování Radou České televize a Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Česká televize nebude do ukončení finanční kontroly podávat na toto téma žádné informace, aby se neocitla v podezření, že se snaží svým jednáním ovlivnit závěry kontrolních orgánů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).