Hlavní navigace

V Lize mistrů začíná tuhý boj o účast v mnichovském finále

[Tisková zpráva] Osmifinálová fáze Ligy mistrů, která potrvá téměř celý měsíc, odstartuje už v úterý 14. února 2012. Přímé přenosy vybraných zápasů budou moci od 14. února sledovat i diváci Nova Sport. V letošním ročníku soutěže nepokračuje například její trojnásobný šampion Manchester United, jeho bohatší městský rival City nebo vítěz Ligy mistrů z roku 2004 FC Porto.

Sdílet

Praha 13. února 2012 – První letošní zápas, v úterý 14. února, bude patřit duelu celků Lyon a Apoel Nikósie. Kyperský celek vyhrál základní skupinu G a tak Francouzi, kteří do osmifinále proklouzli díky kontroverznímu vítězství na půdě Dinama Záhřeb, budou muset být na pozoru.

Ve středu 15. února zamíříme za Ligou mistrů do mrazivého Ruska, což pro teplomilné Portugalce asi nebude nic příjemného. V Zenitu Petrohrad vládne už třetím rokem pevnou rukou charismatický Ital Luciano Spalletti a jeho práce přináší ovoce. Jenže i Benfica, která letos kraluje portugalské lize, míří vysoko a tak se dá očekávat velmi napínavý a vyrovnaný souboj.

V Rusku zůstaneme i o týden později, v úterý 21. února se z Petrohradu přesuneme do Moskvy. Na půdu armádního CSKA přicestuje hvězdami nabitý Real Madrid. Na zápas s Bílým baletem se těší i český útočník Tomáš Necid, který se po operaci kolena dostává zpátky do formy. V Madridu už dlouho čekají na cenné trofeje a tak si José Mourinho nemůže dovolit žádné zaváhání.

Úvodní osmifinálové duely zakončí zápas dvou fotbalových gigantů, Olympique Marseille a Inter Milán. Oběma velkoklubům se začíná rozplývat sen o ligovém titulu a tak se budou spíše soustředit na úspěch v Lize mistrů, což je příslib velmi zajímavé podívané.

Osmifinálové duely Ligy mistrů vám opět zpestří i studio Nova Sport, kde nebudou chybět atraktivní hosté.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).