Hlavní navigace

V Londýně o XML - dobrá zpráva

[Tisková zpráva]

Sdílet

V Londýně o XML – dobrá zpráva

Ve dnech 21. – 23. února 2001 se v Londýně uskutečnila konference XML DevCon Europe 2001, které se snad jako jediný delegát z České republiky zúčastnil také zástupce společnosti NEXNET, a. s., Zlín ing. Petr Langer.

Na 300 technických expertů z Evropy, USA, Kanady, Japonska, a dalších států se zabývalo nejnovějšími trendy programování a aplikací v progresivním formátu XML. Odborníci patřící do stovky světových TOP expertů na technologii XML podali aktuální maximálně sofistikované informace o možnostech, které XML nabízí.

K důkladnějšímu seznámení s danou problematikou přispělo rozčlenění programu do odborných sekcí, zabývajících se technickými problémy, aplikacemi, databázemi a praktickým využitím. Nové poznatky účastníci mohli dále prodiskutovat při panelových diskusích nebo na večerních odborných setkáních. Získané informace hodlají předat dalšímu okruhu odborníků pracujících v oblasti XML.

Za největší přínos konference k XML považuje ing. Petr Langer následující skutečnost: „Na podpoře, plném nasazení a využití technologií XML se shodli takoví "hráči“ na poli standardních i internetových aplikací, jako jsou IBM, Microsoft a SUN. To svědčí o důležitosti definice standardů pro komunikaci a výměnu dat jak mezi platformami, tak mezi jednotlivými aplikacemi. Konečně se tedy budou moci programátoři, a obecně lidé v IT, soustředit na informace samotné a nemusejí se starat o použití množství rozličných, povětšinou mezi sebou nekompatibilních, technologií." Letos se ještě konference XML DevCon uskuteční v dubnu v New Yorku a na přelomu října a listopadu v San Jose. Bližší podrobnosti ochotně poskytne ing. Petr Langer p.langer@nexnet.cz, orientačně je získáte také na adrese www.xmldevcon2001­.com.