Hlavní navigace

V neděli končí analog na Sušicku

[Tisková zpráva] Zemské analogové televizní vysílání v územní oblasti Sušice skončí již tuto neděli, 28. února. Podrobnější informace o přechodu na digitální vysílání jsou k dispozici na bezplatné lince 800 90 60 30, která bude výjimečně v provozu i tento a příští víkend, nebo na webových stránkách www.digitalne.tv. Digitalizace bude následně pokračovat územními oblastmi České Budějovice, Ústí nad Labem a Brno město.

Sdílet

Po vysílačích Praha – Žižkov, Plzeň – Krašov a Praha – Cukrák je vysílač Svatobor již čtvrtým vysílačem velkého výkonu, který bude dále vysílat jen digitálně. Informační kampaň, která s důrazem na územní oblast Sušice probíhala naplno od prosince loňského roku, bude pokračovat i po ukončení zemského analogového televizního vysílání v oblasti. „Chceme přechod maximálně usnadnit i těm nerozhodným, kteří se nepřipravili včas. Podle všech údajů, které máme k dispozici, je jich ale drtivá menšina,“ dodal národní koordinátor Zdeněk Duspiva. Jednou z takových aktivit je právě i mimořádný provoz informační linky 800 90 60 30 i poslední únorový a první březnový víkend. Česká televize navíc místo zrnící obrazovky bude několik dní po ukončení zemského analogového vysílání vysílat ještě informační sdělení, které nasměruje opozdilce na páteřní informační kanály – bezplatnou infolinku 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv.

„Po územní oblasti Sušice pokračuje digitalizace územní oblastí České Budějovice, ještě v tomto roce dojde i na územní oblast Ústí nad Labem a Brno město,“ doplnil Duspiva.