Hlavní navigace

V on-line prodeji je hitem letošního léta Turecko

[Tisková zpráva] Dle údajů INVIA.CZ je největším hitem letošního léta na českém internetu dovolená v Turecku. Přestože na prvních třech místech se v popularitě stejně jako v roce 2007 drží Řecko, Egypt a Tunisko, největší meziroční nárůst zájmu zažívá Turecko. INVIA.CZ, největší český on-line prodejce zájezdů, zaznamenal v první polovině roku 2008 zvýšení prodeje zájezdů do této destinace o 34 % oproti minulému roku.

Sdílet

„Zvýšený zájem o Turecko nás mile překvapil. Příčin může být několik, ale faktem je, že turecká letoviska lákají turisty hlavně na levné all inclusive pobyty a příjemnější klima než je například v Egyptě a Tunisku. Proto je Turecko vyhledávané především rodinami s dětmi,“ říká Michal Tůma, marketingový ředitel INVIA.CZ.

Spolu s Tureckem je možné pozorovat zvýšený zájem i o dovolenou v Rakousku, meziroční nárůst objednávek zájezdů do této lokality činí 39 %. Rakousko se tak stává symbolem dostupné aktivní dovolené, která je u Čechů stále oblíbenější.

Letní letoviska, u kterých zaznamenala INVIA.CZ v první polovině roku 2008 pokles zájmu oproti předešlému roku, jsou Chorvatsko, Bulharsko či Tunisko. Přesto nadále patří mezi nejžádanější lokality k trávení letní dovolené.

Celkově se poptávka po dovolených u internetové cestovní agentury INVIA.CZ oproti první polovině roku 2007 zvýšila o 27 %.