Hlavní navigace

V pátek 11. února startuje na ČT1 nový seriál Znamení koně

[Tisková zpráva] Osudy lidí z prostředí koňských farem a dostihů přináší nový seriál České televize Znamení koně. Má 13 dílů a ČT1 ho bude vysílat od 11. února 2011 každý pátek od 20 hodin. Režisér Milan Cieslar obsadil do hlavních rolí Vilmu Cibulkovou, Richarda Krajča, Jiřího Mádla, Igora Bareše, Vandu Károlyi, Terezu Voříškovou, Valerii Zawadskou, Oldřicha Navrátila a další herce. Seriál vyrobilo brněnské studio společně se zlínskými Filmovými ateliéry, s.r.o.

Sdílet

Příběh seriálu se odehrává mezi dvěma rodinnými farmami. Jedna se zabývá trénováním koní a má výsledky v dostizích (Jan Hora), druhá se specializuje na chov anglického plnokrevníka (Marcel Kalina). Dobré umisťování Horových koní na závodech vzbuzuje v Kalinovi žárlivost a zášť.

Horův syn z prvního manželství David se v Praze zaplete do podivných obchodů a pronásledují ho vymahači dluhů. Přesto, že farmu svého otce (který se znovu oženil a má dalšího dospělého syna Lukáše) téměř nenavštěvoval, teď za ním přijíždí. Potřebuje půjčit peníze. Otec mu ale půjčku odmítne. David se vrátí do Prahy a dovídá se, že jeho otec ještě týž večer zemřel na srdeční selhání. Na farmu se proto záhy vrací. Zjišťuje, že tady není všechno zdaleka tak idylické, jak se na první pohled zdá. Chovatel Kalina usiluje stále drsnějšími prostředky o odkoupení Horovy farmy. Dáša, druhá manželka Hory, je ostře proti. David s Lukášem se tajně domlouvají o prodeji za jejími zády. Dáša to odmítá a navíc ji sužují pochybnosti, zda její muž zemřel přirozenou smrtí. Některé indicie posilují její podezření, že Janovi do hrobu někdo pomohl. Ukáže se, že Hora měl intenzivní milostný poměr s veterinářkou Bety a v bance si vzal úvěr, který teď Dáša nemá z čeho splácet. Podá trestní oznámení a znovu otevře vyšetřování manželovy smrti.

David prochází peklem, když vymahači objeví jeho úkryt na farmě. Nicméně nakonec se jeho problémy podaří vyřešit, zůstane na farmě a pokusí se ji postavit na nohy. Nejde to hned, musí překonat několik překážek. Od onemocnění koní až po Kalinovy intriky. Usiluje také o otevření chovu anglického plnokrevníka. A Kalina dělá všechno pro to, aby mu v tom zabránil. David se na farmě potýká i s milostnými problémy. Nejdřív má krátký intenzivní poměr s veterinářkou Bety, ale když se dozví, co bylo mezi ní a jeho otcem, vztah ukončí. Trvale se pak zamiluje do dcery svého konkurenta Kaliny, což samozřejmě přinese řadu dramaticky vypjatých situací.

Racionální David nikdy neplánoval, že by se na farmě svého otce trvale usadil, přesto v sobě nakonec objeví Horovy geny a stane se z něho zodpovědný a úspěšný chovatel. Pokračuje v odkazu svého otce.

Seriál je hlavně o koních a lidech kolem nich. Detektivní linka kolem Horovy smrti vnáší mezi postavy napětí. Koně působí jako uklidňující prvek, který vyvažuje lidský svět závisti a sobectví.

Štáb natáčel na Zlínsku, například ve Slušovicích a v napajedelském hřebčíně. Koproducentem seriálu České televize, který vznikl v Centru dramatické tvorby brněnského studia, jsou Filmové ateliéry, s.r.o. Zlín.

Režie: Milan Cieslar
Scénář: Roman Kopřivík, Marcela Kopecká
Dramaturgie: Magdaléna Turnovská, Marek Horoščák
Kamera: Ervín Sanders
Střih: Alois Fišárek
Zvuk: Petr Forejt
Hrají: Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Jiří Mádl, Igor Bareš, Vanda Károlyi, Tereza Voříšková, Valerie Zawadská, Oldřich Navrátil, Kara Němečková, Petr Franěk, Karel Dobrý, Boleslav Polívka a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).