Hlavní navigace

V Plzni proběhne seminář k digitalizaci

[Tisková zpráva] Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR (NKS) a České Radiokomunikace, a.s. pořádají v Plzni 28. května odborný seminář pro společnosti zabývající se televizními anténními systémy. „Cílem semináře je s několikaměsíčním předstihem upozornit odborníky na nejčastější komplikace, které digitalizace televizního vysílání přináší,“ uvedl národní koordinátor pro digitální vysílání Zdeněk Duspiva. Na Plzeňsku dojde 30. září tohoto roku k ukončení analogového TV vysílání z vysílače Plzeň – Krašov.

Sdílet

Květnový seminář naváže na obdobný seminář pořádaný Českými Radiokomunikacemi v lednu 2009. Do programu semináře se promítnou i zkušenosti s vypnutím zemského analogového televizního vysílání v územní oblasti Praha město, ke kterému došlo 30. dubna 2009. Seminář se koná 28. května 2009 od 10:00 hodin v konferenčním sále hotelu Purkmistr Pivovarský dvůr Plzeň (Selská náves 21/2, 326 00 Plzeň). Na semináři vystoupí zástupci NKS, České televize a Českých Radiokomunika­cí a.s.

„Odborné semináře jsou součástí komplexní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání. Jednotlivé prvky kampaně se už dnes zaměřují na Plzeňsko, kde bude zemské analogové televizní vysílání z vysílače Plzeň – Krašov ukončeno 30. září,“ dodal Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání.

Více informací o přechodu na digitální TV vysílání, včetně dat ukončení analogového vysílání jednotlivými vysílači, je k dispozici na www.digitalne.tv. Ve všední dny od 8 do 19 hodin je v provozu také bezplatná infolinka 800 90 60 30.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).