Hlavní navigace

V POŘADU RADIO 1 ON STAGE SE PŘEDSTAVÍ LANUGO A MOIANO

[Tisková zpráva] V úterý 8. června ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznamy koncertů Lanugo a Moiano, které obě skupiny odehrály na Jazz scéně Radia 1 v rámci loňského festivalu United Islands of Prague.

Sdílet

Mladá nadžánrová skupina Lanugo existuje od roku 2006 a je složená z hudebníků pohybujících se zejména v jazzovém světě. V čele skupiny stojí zpěvačka Markéta Foukalová a klavírista Viliam Béreš. Na své debutové desce, ze které zahráli ukázky i na United Islands of Prague, Lanugo kombinují prvky akustického jazzu, elektroniky, popu, rocku i klasické hudby.

Belgická kapela Moiano hraje hudbu na pomezí soulu, popu a jazzu. Pod vedením klávesisty a zpěváka Petera Lesage Moiano v Praze představili své druhé album 2nd Line.

Letošní United Islands, Prague International Festival, proběhne ve dnech 24. až 26. června. Scéna Radia 1 bude už tradičně umístěna na Kampě a během soboty 26. června se na jejím pódiu vystřídají Čokovoko, Talkshow, nový hudební projekt Natálie Kocábové, Alejandro Toledo and Magic Tombolinos, Led Bib a Midi Lidi. Na dalších 5 scénách a v 18 pražských klubech se v rámci United Islands představí více než 100 českých a zahraničních kapel. Chybět mezi nimi nebudou například andaluská zpěvačka Amparo Sánchez, skotská kytarová čtveřice The Cinematics nebo irská kapela Kíla. Další informace o festivalu najdete na www.unitedislan­ds.cz.

Webové stránky Lanugo: http://www.la­nugo.cz
Webové stránky Moiano: http://www.mo­iano.com/

Pořad Radio 1 On Stage přináší Sony Ericsson Vivaz – HD videotelefon.
www.sonyericsson­.cz/catchlife

ZÁZNAM KONCERTŮ LANUGO A MOIANO RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 8. ČERVNA 2010 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
22.6.2010 – EDITORS (koncert z 28.11.2009, Lucerna Music Bar, Praha)
6.7.2010 – SPORTO / JERSEY (koncert z 24.11.2009, klub 007 Strahov, Praha)

http://www.ra­dio1.cz/onsta­ge