Hlavní navigace

V POŘADU RADIO 1 ON STAGE SE PŘEDSTAVÍ RADIOHEAD

[Tisková zpráva] V úterý 4. srpna ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu britské skupiny Radiohead z londýnského Victoria Parku, který proběhl v roce 2000. Záznam vystoupení Radiohead je zároveň pozvánkou na jejich premiérový pražský koncert, který proběhne 23. srpna pod širým nebem v areálu Výstaviště v Holešovicích.

Sdílet

Radiohead jsou jednou z nejvýznamnějších a nejslavnějších kapel současné světové hudby. Prodali přes 30 miliónů alb, jsou milováni kritikou i diváky za svoje hudební novátorství a postoje a jsou držitely mnoha prestižních cen a nominací od Grammy přes BRIT Awards až po ceny MTV. Do České republiky přijíždí tato pětičlenná formace včele s Thomem Yorkem jako čerství držitelé Grammy v kategorii „Nejlepší alternativní album“ za desku „In Rainbows“.

Členové Radiohead se ve složení Thom York (zpěv), Phil Selway (bicí), Ed O´Brien (kytara), Jonny Greenwood (klávesy, kytara) a Colin Greenwood (baskytara) dali dohromady v roce 1985 na chlapecké škole v městečku Abingdon v Oxfordshire. Vytvořili kapelu, kterou pojmenovali On a Friday. Svými koncerty v okolí Oxfordu zaujali významné hudební producenty a vydavatelství, což vyvrcholilo podpisem smlouvy s labelem EMI a přejmenováním na Radiohead dle skladby „Radio Head“ od Talking Heads. Vydali zatím sedm studiových alb – „Pablo Honey“ se slavným singlem „Creep“ (1993), „The Bends“ (1995), „OK Computer (1997), „Kid A“ (2000), „Amnesiac“ (2001), „Hail to the Thief“ (2003) a „In Rainbows“ (2007).

Jako předkapela se na koncertě Radiohead představí elektronický audiovizuální projekt Moderat z Berlína. Formaci si vybral sám Thom Yorke. Moderat tvoří hudebník, který je na německé scéně známý jako Apparat, hudební duo Modeselektor (Gernot Bronsert a Sebastian Szary) a designové studio Pfadfinderei.

Koncert Radiohead uvádí agentura Charm Music. Více informací na www.charm-music.cz.

Webové stránky Radiohead: http://www.ra­diohead.com
ZÁZNAM KONCERTU RADIOHEAD RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 4. SRPNA 2009 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE!

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
18.8.2009 – MARTIN GRUBINGER (festival Struny podzimu, 10.11.2008, La Fabrika, Praha)
1.9.2009 – ENON (koncert z 25.6.2008, Palác Akropolis, Praha)

http://www.ra­dio1.cz/onsta­ge

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).