Hlavní navigace

V POŘADU RADIO 1 ON STAGE SE PŘEDSTAVÍ TOUCH & GO

[Tisková zpráva] V úterý 15. září ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu britské jazz-popové skupiny Touch And Go. Její hit Would You? před deseti lety obletěl celý svět a dodnes nezmizel z éteru. Tento rok se britský projekt Touch And Go vrátil jako koncertní senzace a 26. března se v rámci Euroconnections představil v pražském Paláci Akropolis.

Sdílet

Za Touch And Go stojí významné osobnosti britské populární hudby – skladatel televizních znělek David Lowe, proslulý rozhlasový DJ a žurnalista Charlie Gillett a spoluzakladatel vydavatelství Oval Music Gordon Nelki.

Would You? je inspirováno klasikami latinskoamerického jazzu, z něhož si vypůjčuje bezstarostnou idylickou atmosféru. Výraznou melodii na trumpetu hraje James Lynch, velký talent britského jazzu, který spolupracoval s takovými jmény, jako jsou Missy Elliot, Matthew Herbert Big Band nebo Dizzie Rascal. Majitelkou vokálu je Vanessa Lancaster, někdejší vokalistka Urban Species. Vanessa a David později převzali projekt Touch And Go pod svá křídla, napsali většinu materiálu na album a pod jeho hlavičkou společně s dalšími dvěma muzikanty také koncertují.

Webové stránky Touch And Go: www.touch-and-go.net

ZÁZNAM KONCERTU TOUCH AND GO RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 15. ZÁŘÍ 2009 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

  • 29.9.2009 – LONGITAL + U-PRAG (koncert z festivalu United Islands, Jazz scéna Radia 1, 20.6.2009, Kampa)
  • 13.10.2009 – MOGWAI (koncert z 15.11.2008, Divadlo Archa, Praha)

http://www.ra­dio1.cz/onsta­ge

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).