Hlavní navigace

V POŘADU RADIO 1 ON STAGE SE PŘEDSTAVÍ MARTIN GRUBINGER

[Tisková zpráva] V úterý 18. srpna ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu bubenické hvězdy, Rakušana Martina Grubingera. Jeho vystoupení proběhlo 10. listopadu 2008 v rámci mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu. Martin Grubinger se zde uvedl v nové programové řadě SPOTLIGHT, která publiku představuje mimořádně talentované umělce do 25 let. Letošní Struny podzimu proběhnou od 22.9. do 20.11.2009.

Sdílet

Na koncertě v pražské La Fabrice Grubingerovi sekundoval pianista Per Rundberg. Společně představili program s názvem Percussive Impressions, který zahrnul tvorbu skladatelů 20. a 21. století a nabídl unikátní kolekci virtuózních skladeb pro bicí nástroje. Zazněla například skladba pro marimbu sólo Merlin Andrewa Thomase, Koncert č. 3 pro marimbu a orchestr (v klavírní verzi) a Toccata Anderse Koppela nebo skladba Třináct bubnů japonského skladatele Maki Ishii.

Hráč na bicí nástroje Martin Grubinger (1983) na sebe obrátil pozornost už během období interpretačních soutěží, jímž dnes musí každý začínající hudebník projít. V šestnácti letech byl nejmladším finalistou Mezinárodní marimbové soutěže v japonském městě Okaya. Dnes patří k nejznámějším hráčům na bicí v mezinárodním měřítku, je držitelem Ceny Leonarda Bernsteina a na návrh vídeňského Konzerthausu a Musikvereinu byl vybrán do prestižního koncertního cyklu Rising Stars, v jehož rámci se představil na nejvýznamnějších pódiích Evropy a USA.

Webové stránky festivalu Struny podzimu: http://www.stru­nypodzimu.cz/

ZÁZNAM KONCERTU MARTINA GRUBINGERA RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 18. SRPNA 2009 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE!

Za technickou podporu při záznamu tohoto koncertu děkujeme Divadlu Archa.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
1.9.2009 – ENON (koncert z 25.6.2008, Palác Akropolis, Praha)
15.9.2009 – TOUCH AND GO (koncert z 26.3.2009, Palác Akropolis, Praha)

http://www.ra­dio1.cz/onsta­ge

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).