Hlavní navigace

V porotě Česko Slovenské SuperStar zasednou Marta Jandová, Dara Rolins, Pavol Habera a Ondřej Hejma

[Tisková zpráva] Počet přihlášených bude atakovat historický rekord

Sdílet

Slavnostní tiskovou konferencí byla dnes zahájena Česko Slovenská SuperStar, společný projekt nejsledovanějších televizních stanic v České a Slovenské republice. TV Nova a TV Markíza svým divákům přinášejí jedinečný projekt, který na několik měsíců spojí dva blízké národy.

Bratislava, 2.června – Úspěšný model pěvecké soutěže tentokrát přichází v podobě megaprojektu, který překračuje hranice dvou států a dává této velkolepé show nový rozměr – poprvé v historii budou svou pěveckou hvězdu hledat dvě samostatné země společně.

„Česko Slovenská SuperStar je pro Novu i Markízu dosud největším společným projektem. SuperStar na rozdíl od Testů národa, fotbalu či hokeje nebude o vzájemném souboji Čechů a Slováků, ale o společném hledání hvězdy, která oslní diváky v obou zemích. Věřím, že hledání bude nakonec úspěšné a že se při něm navíc budeme skvěle bavit,“ říká generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

„Dynamika televizního trhu si vyžaduje přinést něco, co je tradiční a úspěšné, ale zároveň i inovativní. Věřím, že společný projekt TV Markíza a TV Nova splňuje všechny zmíněné atributy,“ doplňuje generální ředitel TV Markíza Václav Mika.

Česko Slovenskou SuperStar budou diváky provázet největší moderátorská esa obou zemí – Adela Banášová za Slovensko a Leoš Mareš za Českou republiku. Oba své kvality několikrát prokázali v národních SuperStar a nyní své síly spojí ve prospěch společného projektu.

Na tiskové konferenci byla také poprvé představena porota, která bude mít ve svých rukou výběr talentů až do semifinálových kol. Slovenskou hudební scénu budou reprezentovat tradiční porotci Pavol Habera, který si v předchozích řadách vysloužil přezdívku kat, a Dara Rolins, která se stejně dobře cítí doma v Bratislavě jako v Praze. Slovenskou dvojici doplní matador českých SuperStar Ondřej Hejma a jediný nováček poroty Marta Jandová, dcera legendárního frontmana skupiny Olympic Petra Jandy a velmi úspěšná zpěvačka populární německé kapely Die Happy.

Již dnes je jisté, že porotci budou na castinzích v Brně, Bratislavě, Praze a Košicích vybírat z více než 7 000 soutěžících ve věku 15–30 let, kteří se do dnešního rána přihlásili. Konečný termín pro podávání přihlášek není stanoven, soutěžící mohou přijít až na casting, takže se dá předpokládat, že Česko Slovenská SuperStar bude atakovat hranici 10 000 soutěžících a historický rekord v počtu přihlášených.

Na vítěze čeká vedle titulu historicky první Česko Slovenské SuperStar i exkluzivní nahrávací smlouvu a roční televizní kontrakt na 100 000 eur. Castingy startují 20.6. v Brně a pokračují v Bratislavě 24.6., v Praze 28.6. a končí v Košicích 7.7.2009. České účastníky čeká jedna podstatná novinky, se kterou se dosud nesetkali. Na castinzích se soutěžící může doprovázet na vlastní hudební nástroj.

Více informací včetně přihlašovacích formulářů naleznete na internetových stránkách www.superstar.tv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).