Hlavní navigace

V. Postránecký provází nejúspěšnějšími zábavnými pořady za uplynulých 15 let vysílání České televize.

[Tisková zpráva] V roce 1992 započala dráha samostatné České televize. K tomuto výročí jsme se rozhodli jako malý dárek divákům věnovat nový osmidílný zábavný cyklus s názvem To byl…, který připomene zábavné pořady, jež byly ve své době divácky nejúspěšnější.

Sdílet

Po pečlivém uvážení jsme vybrali pořady Videostop, O poklad Anežky české, Šance, Divadélko pod věží, Kufr, Na kus řeči, Manéž Bolka Polívky a Českou sodu. Z tohoto výčtu je patrné, že do projektu To byl…, se zapojili i televizní studia Brno a Ostrava.

To byl…nebude jen střihovým pořadem, ale diváci se v něm setkají i s moderátory, tvůrci, hosty z řad celebrit, výraznými soutěžícími, kteří pořady prošli atd.

V sestřizích z původních pořadů budou mít diváci možnost vidět i záběry, které se na televizních obrazovkách neobjevily, bude se soustředit na speciální silvestrovské díly, jubilejní vydání pořadů, zkrátka na to nejzajímavější, co se v daných pořadech odehrálo. Herec a moderátor Václav Postránecký diváky provede historií pořadů, vyzpovídá hosty, kteří pořady moderovali nebo je připravovali, ale také se zapojí do soutěží, scének apod. V každém díle si totiž oživíme základní principy pořadu, ale role se budou poněkud obracet. Například se z původních moderátorů stanou soutěžící a ocitnou se v kůži těch, kteří museli prokazovat své vědomosti, postřeh i odvahu.

Posláním cyklu To byl… je atraktivní a zábavnou formou si mile zavzpomínat, hrát si, ale hlavně pobavit diváky. V průběhu osmi čtvrtečních večerů se diváci setkají s takovými osobnostmi, jako jsou například Marek Eben, Miroslav Donutil, Boleslav Polívka, Jan Rosák a řadou dalších.

V prvním díle To byl Videostop budeme vzpomínat na populární filmovou soutěž společně s J. Rosákem, K. Čáslavským, K. Fialovou, J. Náhlovským, R. Uzlem atd. Režie A. Rezek

Vysílání: poprvé ve čtvrtek 26. dubna ve 20.00 na ČT1