Hlavní navigace

V Praze proběhne na jaře pilotní měření televize a rádia pomocí mobilní měřící technologie

[Tisková zpráva] V období od 8.5.2007 do 21.5.2007 proběhne v Praze pilotní projekt měření sledovanosti televize a poslechovosti rádií s využitím nové mobilní měřící technologie ReMark vyvinuté v České republice společnostmi Mediaresearch a Elvia.

Sdílet

Jaké jsou cíle pilotního projektu?
Pilot je součástí Projektu elektronického měření sledovanosti televize pomocí TV metrů (peoplemetry), které pro ATO od roku 2002 realizuje Mediaresearch. Jeho hlavním cílem je vyzkoušet toto zcela nové měřící zařízení po stránce technologické a ověřit metodologii tohoto typu sběru dat a jejich zpracování.

Vzhledem k tomu, že období měření bylo zvoleno tak, aby se částečně krylo s vyvrcholením Mistrovství světa v hokeji, očekává se rovněž získání zajímavé informace o tzv. sledovanosti „out of home“, která není zachycena klasickými peoplemetry umístěnými u televizních přístrojů v domácnostech. Projekt je v současné době ve fázi příprav metodiky a probíhajících jednání s jeho potenciálními účastníky na půdě ATO i jednání s možnými partnery při jeho realizaci na půdě Mediaresearch.

Jaké jsou základní parametry pilotního projektu?

  • Termín realizace 8.5.2007–21.5.2007.
  • Měřeny budou osoby z Prahy ve věku 15+.
  • Využito bude celkem 200 ks zařízení ReMark.
  • Cílem je získat data za min. 600 respondentů.
  • Měřeno bude 5 televizních stanic (ČT1, ČT2, ČT4, Nova, Prima). O účasti dalších televizních a rádiových stanic se v současné době vedou jednání. Zatím projevily zájem o účast nejméně čtyři rozhlasové stanice, další jednání probíhají mezi ATO a Rozhlasovou sekcí SKMO.

Co je ReMark?
ReMark je přenosné osobní měřící zařízení určené pro měření sledovanosti televize nebo poslechovosti rádií, které vyvinuly ve spolupráci společnosti Elvia a Mediaresearch. Určení sledované/pos­louchané stanice je založeno na identifikaci speciální neslyšitelné elektronické značky umístěné ve zvuku měřeného média. Přenos dat ze zařízení může být zajištěn přes GSM. Nošení zařízení respondentem je kontrolováno pomocí pohybového čidla. Dále zařízení umožňuje detekovat zda se nachází ve vnějším nebo vnitřním prostoru. Jeho rozměry jsou 65×50×15 mm (resp. 10 mm ve variantě bez GSM), hmotnost 150 g.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).