Hlavní navigace

V Praze proběhne výroční konference ICANN Studienkreis

[Tisková zpráva] Zástupci firem, akademici a internetoví odborníci, sdružení v organizaci ICANN Studienkreis, budou v Praze jednat o strategii rozvoje internetu a trhu doménových jmen v ČR, nových doménách nejvyšší úrovně, obchodních příležitostech, které přináší rozvoj internetu, využití technologie ENUM a budoucnosti internetových služeb.

Sdílet

Praha, Česká republika – 25. září 2006 – Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, se stalo partnerem a spolupořadatelem výroční konference ICANN Studienkreis. Sedmého ročníku konference, která proběhne ve dnech 25. a 26. září 2006 v pražském hotelu Ambassador, se zúčastní zástupci organizací spravujících národní domény, akademici a odborníci věnující se výzkumu internetu a zástupci předních firem podnikajících na internetu.

„Je pro nás velkou ctí, že se můžeme podílet na organizaci prestižní konference ICANN Studienkreis v Praze a přilákat tak do České republiky špičkové odborníky z oblasti infrastruktury internetu a internetových služeb,“ říká Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC. „Diskutovaná témata se zásadním způsobem dotýkají budoucnosti rozvoje internetu v České republice, Evropě i ve světě.“

Mezi diskutovaná témata konference ICANN Studienkreis bude patřit například strategie rozvoje internetu a doménový trh v ČR, nové domény nejvyšší úrovně (TLD), rozvoj internetu ve střední a východní Evropě, nové služby a podnikatelské příležitosti na internetu, využití technologií ENUM a RFID a mnoho dalších. Podrobný program akce naleznete v dokumentu na adrese: http://www.icann-studienkreis.net/pra­gue2006_program­.pdf.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).