Hlavní navigace

V Praze se bude jednat o multimédiích na Internetu

[Tisková zpráva] Ve dnech 5. a 6. listopadu se v nové budově Národní technické knihovny v Praze-Dejvicích uskuteční přípravná schůzka nové pracovní skupiny organizace TERENA, která sdružuje evropské národní sítě pro výzkum a vzdělávání. Pracovní skupina Média (Task Force Media) se stane jednou z tematicky zaměřených pracovních skupin, které v rámci organizace TERENA působí.

Sdílet

Hlavním cílem pracovní skupiny Média bude shromažďování a výměna myšlenek, znalostí a zkušeností o technických, administrativních i právních aspektech internetové multimediální tvorby, o jejím řízení a také o distribuci souvisejících pracovních postupů v evropském prostoru. Úkolem skupiny bude i koordinace s jednotlivými národními aktivitami v oblasti multimédií, bude se zabývat problematikou streamingu, ukládání multimediálních obsahů a podobně. V pracovní skupině Média bude mít svého zástupce i Česká republika, a to prostřednictvím akademického sdružení CESNET, které je dlouholetým členem organizace TERENA.

Další podrobnosti naleznete na: http://www.te­rena.org/acti­vities/media/ws2/.

Sdružení CESNET bylo založeno vysokými školami a Akademií věd ČR. V současnosti je financováno především z prostředků vládní Rady pro výzkum a vývoj a z prostředků svých členů. Sdružení provádí výzkum a vývoj v oblasti informačních a komunikačních technologií a buduje a rozvíjí národní gigabitovou optickou síť CESNET2 určenou pro výzkum a vzdělávání. Díky výzkumným aktivitám a dosaženým výsledkům sdružení CESNET reprezentuje Českou republiku v evropském projektu GÉANT a také v dalších mezinárodních projektech. Kromě jiného se zabývá využitím vysokorychlostních sítí pro sdílení multimediálních dat, a to jak synchronně formou videokonferencí a sdílených aplikací, tak i asynchronně formou streamingu. (Více na www.cesnet.cz)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).