Hlavní navigace

V Praze zasedaly pracovní skupiny evropského sdružení TERENA

[Tisková zpráva] Minulý týden v Praze zasedaly dvě odborné pracovní skupiny (Task Forces) organizace TERENA, která sdružuje evropské národní sítě pro výzkum a vzdělávání. Hostitelem setkání bylo sdružení vysokých škol a Akademie věd České republiky CESNET, které buduje a rozvíjí tuzemskou národní síť CESNET2.

Sdílet

Ve dnech 4. až 5. září zasedali zástupci skupiny zaměřené na koordinaci a spolupráci evropských síťových oborníků v oblasti middleware (TF-EMC2 – the TERENA Task Force on European Middleware Coordination and Collaboration). Hlavním úkolem skupiny je vytvářet diskusní fórum na téma middleware a podporovat spolupráci v tomto odvětví napříč Evropou, ale i celým světem. Skupina poskytuje prostor pro výměnu zkušeností a znalostí, podporuje vývoj a testování inovativních middleware technologií, využívání společných standardů a procedur v oblasti autentizačních a autorizačních infrastruktur, aktuální nasazení middleware na univerzitní půdě a také spolupráci s ostatními mezinárodními middleware aktivitami, jakými jsou Open Grid Forum (OGF) anebo Internet2. Jedním z hlavních témat pražského zasedání byly otázky spojené se zabezpečením autentizace a autorizace hlasových internetových služeb, probírané na společné schůzce se skupinou TF-ECS.

Skupina zaměřená na pokročilé komunikační služby (TF-ECS – the Task Force Enhanced Communication Services) v Praze jednala 5. a 6. září. Skupina se zabývá podporou nástrojů a technologií vedoucích ke snadnější dostupnosti hlasových internetových služeb a videokonferencí. Skupina proto koordinuje jednotlivé národní aktivity v oblasti komunikace v reálném čase a zajišťuje podporu službám příští generace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).