Hlavní navigace

V Prima kině budete tentokrát strojem času cestovat od romantiky až k vraždě na inzerát

[Tisková zpráva] V pátek 18. září si od 20.00 hod přijdou na své milovníci žánru science fiction, a to díky snímku Stroj času. Film je natočen režisérem Simonem Wellsem, jehož proslavilo především animované zpracování biblického příběhu s názvem Princ Egyptský. Tento nadějný režisér si i tentokrát zvolil knižní předlohu, a to dokonce od svého rodinného příbuzného, slavného spisovatele Herberta Georga Wellse.

Sdílet

Ten se proslavil v roce 1985 právě knihou Stroj času, v níž je líčena nejvzdálenější budoucnost lidstva na Zemi ozařované vychládajícím Sluncem v soumračném, až depresivním tónu. Naproti tomu hollywoodské filmové zpracování nabízí mnohem odlehčenější verzi, a tak se diváci nemusí ničeho podobného bát. Snímek navíc nabízí i kvalitní herecké obsazení (Jeremy Irons, Samantha Mumba aj.) a skvělé vizuální efekty, z nichž nejvýraznější je jistě záběr na rozpadající se měsíc.

Sobota je od 20.00 hod vstřícná k romantickým duším, a to za pomoci snímku Hon za svobodou. Jak se žije mladé dcerušce amerického prezidenta, která ani v nejmenším netuší, jaké to je mít trochu svobody? Copak může vést normální vztah, když má za zády neustále bodyguardy? Spásný nápad utéct před nimi ji přepadne zrovna při oficiální návštěvě Prahy a dívka se tak seznámí s mladíkem na motorce, který ji zcela učaruje. Později však zjistí, že je všechno jinak… Hlavní roli v trochu teenagerovském snímku ztvárnila půvabná Mandy Moore. Ta se v nedávné době objevila na filmovém plátně znovu v romantickém žánru, a to v komedii Vdáš se, a basta!, kde hrála dceru poněkud bláznivé matky, jíž zahrála hvězdná Diane Keaton.

V neděli 20. září si od 22.15 hod mohou diváci Televize Prima smlsnout na brilantním výkonu Al Pacina v hlavní roli napínavého kriminálního thrilleru Moře lásky. Jak se podaří dopadnout záhadného vraha, nebo dokonce vražedkyni, co nechává zavražděné nahé muže v posteli za zvuku písně Moře lásky? Všechny oběti pojí jedno – podali si veršovaný inzerát na seznámení…. Detektivům nezbývá nic jiného než udělat totéž a čekat na setkání s vrahem. Dramatická atmosféra filmu je podtrhnutá kromě vynikajících hereckých výkonů záběry z deštivého nočního New Yorku, v němž se většina děje odehrává. V hlavních úlohách diváci uvidí mimo Al Pacina také bezchybné výkony Johna Goodmana či dráždivé Ellen Barkin. Ta si spolupráci s legendárním Al Pacinem před dvěma lety dokonce zopakovala, a to ve třetím pokračování slavných Dannyho parťáků, kde se sešla opravdu herecká smetánka – posuďte sami: George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Ellen Barkin, Al Pacino aj.