Hlavní navigace

V Prima kině se opět rozbuší srdce při dramatických scénách s Melem Gibsonem, Sandrou Bullock a Kevinem Costnerem

[Tisková zpráva] Kombinace výtečné akce a humoru boduje i po třetí! V pátek 21. srpna se na vás od 22.10 totiž chystá další Smrtonostná zbraň! A ani tentokrát neslevila ze svých nároků na množství akčních scén a vtipných hlášek. Příjemným osvěžením je nástup seržantky Lorny Coleové, policistky s ocelovými nervy a perfektní znalostí orientálních bojových umění, kterou ztvárnila americká herecká star Rene Russo.

Sdílet

Tato herečka se objevila po boku Mela Gibsona později ještě jednou – a to ve snímku Výkupné. Ostatně, u Rene Russo to vypadá, že má na slavné kolegy vyloženě mušku, protože se může chlubit mimo jiné hereckým partnerstvím s hvězdami, jakými jsou Clint Eastwood (v Nasazení života), Dustin Hoffman (ve Smrtící epidemii), Kevina Costner (v Zeleném světě) či Gene Hackman (v Chyťte ho!). Ve Smrtonosné zbrani 3 se navíc podílela na legendární scénce, kdy si s Melem Gibsonem porovnávají své jizvy z akcí. A jestli vás už ani to nenaláká, je připraveno v záloze ještě jeden tip: s hudbou k filmu měli co do činění takové esa jako Eric Clapton, Michael Kamen nebo Elton John!

Sobota 22. srpna nabídne od 20.00 také filmové pokračování – tentokrát s názvem Nebezpečná rychlost 2: Zásah. Pamatujete ještě, jak Sandra Bullock řídila zabijáckou rychlostí autobus v prvním díle, kde jí asistoval Keannu Reaves? Tak tentokrát se dostane se svým novým partnerem na palubu luxusní lodi, kde se původně romantická plavba zvrhne v boj o přežití proti maniakovi, co loď podminoval. Celému dobrodružství nechybí ani tentokrát akční a dynamické pojetí scén, které navíc podtrhuje charismatický projev herce Willema Dafoe. Ten bývá téměř zákonitě vždy obsazován do rolí nejrůznějších zloduchů a nelidských bytostí – jedním z jeho nejznámějších padouchů byl Green Goblin ve filmové verzi komiksu Spiderman, který čelil pavoučímu muži alias mladému herci Tobey Maguiremu.

Prima kino pro tento víkend zakončí romantické drama se sportovní zápletkou a s názvem Hra snů. V tom vám idol žen Kevin Costner povykládá během svého posledního baseballového zápasu celý svůj životní příběh, který právě ve chvíli odpálení osudového míčku začíná i končí zároveň. Hlavní hrdina totiž zjišťuje ve chvílích mezi samotnou hrou, že mu život utíká mezí prsty… a že je třeba s tím něco udělat. Jak jej asi v jeho cestě nasměruje osudová žena, ztvárněná Kelly Prestonovou? Zajímavostí je, že se tato herečka, známá např. z filmů Samá chvála nebo Rozsudek smrti, v náručích slavných hereckých hvězd objevovala často i v reálném životě. Jednu dobu chodila s Georgem Clooneym, později byla zasnoubená dokonce s Charliem Sheenem. Jejím osudovým mužem se však nakonec stal John Travolta, s nímž je vdaná od roku 1991 a s nímž překonala v nedávné době i velkou rodinnou tragédii, kdy na rodinné dovolené zemřel jejich šestnáctiletý syn Jett Travolta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).