Hlavní navigace

V POŘADU RADIO 1 ON STAGE SE PŘEDSTAVÍ TINDERSTICKS

[Tisková zpráva] V úterý 11. května ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznam koncertu, který britská kapela Tindersticks odehrála před dvěma lety v pražském Divadle Archa. Domácímu publiku tehdy představila své aktuální album The Hungry Saw.

Sdílet

Album The Hungry Saw vzniklo pět let po předcházejícím počinu této kapely pocházející z Nottinghamu, jejíž tři zákládající členové jsou nyní rozeseti po celé Evropě. Od roku 2003, kdy vydali album Waiting For The Moon, Tindersticks v podstatě nefungovali. Stuart A. Staples, frontman, zpěvák a kytarista, mezitím vydal dvě sólová alba. The Hungry Saw vznikla za osm dnů v neformální atmosféře studia, které Staples vybudoval ve svém domě ve francouzském Limousin, kam se přestěhoval se ženou a dětmi z Londýna. Nahrávání se zúčastnili pouze další dva zakládající členové Neil Fraser a David Boulter.

Tento rok se Tindersticks přihlásili s novým albem Falling Down a Mountain. Na záznamu z Archy z roku 2008 se posluchači Radia 1 mohou těšit zejména na tradiční melancholické melodie Tindersticks, jemný humor a také na svěží energii, která provázela jejich obnovené koncertování.

Webové stránky Tindersticks: www.tinderstic­ks.co.uk

Pořad Radio 1 On Stage přináší Sony Ericsson Vivaz – HD videotelefon. www.sonyericsson­.cz/catchlife

ZÁZNAM KONCERTU TINDERSTICKS RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 11. KVĚTNA 2010 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
25.5.2010 – BELLERUCHE (koncert z 11.6.2009, Palác Akropolis, Praha)
8.6.2010 – LANUGO A MOIANO (koncert z 20.6.2009, festival United Islands of Prague, stage Radia 1, Kampa, Praha)

http://www.ra­dio1.cz/onsta­ge

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).