Hlavní navigace

V Second Life bylo otevřeno moderní město (ostrov) Slovakia

[Tisková zpráva] Moderní design s futuristickými prvky a řadou skrytých narážek, nechybí ani známý zábavní Angel Club No.1m umístěný na jedné z nejvyšších věží v Second Life. Takové je zbrusu nové město (ostrov) Slovakia.

Sdílet

Praha, 8. září 2008 – Slovakia, čerstvě vytvořené město pro české i slovenské uživatele, otevřelo své brány před několika dny ve virtuálním světě Second Life. Dominantou města je jedna z nejvyšších věží v Second Life. Na jejím vrcholku je umístěn Angel Club No1, zábavní a taneční místo, kde se každý večer scházejí (nejenom) čeští a slovenští uživatelé virtuálního světa Second Life.

„Slovakia vznikla za účelom poskytnutia zábavy a interaktívnej komunikácie v metaverze,“ konstatuje Tristano Delpiaz. Alexus Gottesmann dodává, „…a v tomto duchu poukazuje na myšlienku nezmyselnosti detinských a žabomyších vojen medzi ‚osobnosťami‘ Second Life, ktoré boli v rozličných periodikách medializované“

Vybudování nového města Slovakia trvalo zhruba šest týdnů a od samého počátku bylo provázeno představou kontrastu moderně pojatých budov s přírodní scenérií. Zrod města přitom doprovázely typické problémy. „Nasledoval plánik, hádky, ďalší plánik, ďalsie prekonané problémy a vykryštalizované vzťahy medzi ľudmi,“ komentuje zdroj města Alexus Gottesman.

Nová Slovakia nabízí parky, futuristickou architekturu, místo pro obchody, pronajímatelný létající talíř, vodopád, lezeckou stěnu, amfiteátr, Angel Club pro zábavu a Divadlo pro serióznější aktivity. Ve fázi budování jsou podzemní katakomby, závodní dráha či aréna pro souboje mezi znepřátelenými uživatele Second Life.

Slovakia, stejně jako ostatní města v Second Life, nabízí možnost pronajmout si obchody či místo pro vlastní dům. Tvůrci města pamatují i na propojení obchodů s webovými stránkami a potřebné marketingové a inzertní aktivity. Nezapomněli ani na začátečníky v Second Life, kterým nabízejí zdarma dostupné materiály usnadňující orientaci v tomto rozsáhlém virtuálním světě.

Významnou architektonickou dominantou ostrova je, vedle již zmíněné centrální věže, hlavně Divadlo s velmi osobitým stylem architektury a designu. „Budova je určená pre náročné kultúrne podujatia od divadelných predstavení, malých javiskových foriem (čítania, prednášky), cez výstavy, vernisáže a najrôznejšie umelecké projekty,“ říká Tristano Delpiaz, šéf divadla.

„Tvár ostrova Slovakia sa bude vlastne stále viac či menej meniť, s cieľom zabezpečiť a trvalo zachovať jeho originálneho a jedinečného ducha,“ upozorňuje Patrik Martynov, jeden z autorů města.

Webové stránky města Slovakia najdete na www.secondlife-slovakia.sk.