Hlavní navigace

V sobotním semifinále zazní hlas dávného kastráta

[Tisková zpráva] Po celý říjen budou sobotní i nedělní večery TV Nova patřit nejzábavnější show letošního podzimu na Nově Talentmanii! A jen televizní diváci budou rozhodovat o tom, kteří ze semifinalistů postoupí do finálového kola a dostanou tak šanci zabojovat o výhru téměř 4 miliony korun. Někdo to zkusí tancem, někdo kouzelnickým uměním, klaunským výstupem, hrou na různé nástroje a někdo třeba vyšponuje svůj hlas do neuvěřitelných výšek.

Sdílet

Praha 7. října 2010 – Mužské příjmení byste k hlasu Matěje Bendy opravdu nečekali. Devatenáctiletý operní zpěvák zpívá totiž tzv. hlasem dávných kastrátů, který by mu mohla závidět nejedna zpívající slečna. Klasickému zpěvu se Matěj věnuje od jedenácti let, protože hudba je jeho život, jak říká. Když si před pár lety projížděl internet, náhodou narazil na nahrávku francouzského kontratenoru a tento zpěv mu zcela učaroval. Sám si zkusil zazpívat ve vysoké tónině, objevil šíři svého rozsahu a zjistil, že kontratenor mu skvěle sedí. Na sobotní semifinálové vystoupení si pro porotu a hlavně diváky připravil árii ve dvou hlasových polohách. „Je to velmi originální číslo, tak věřím, že ho porota i diváci ocení,“ říká před sobotním vystoupením mladý zpěvák.

Během sobotního semifinálového přímého přenosu z bratislavské Incheba Arény nás čeká další pětice napínavých soubojů talentovaných dvojic, které se prostřednictvím svých vystoupení utkají o přízeň televizních diváků. Jen oni mají tu moc rozhodnout svými sms hlasy, kdo ze semifinalistů postoupí do finále, odkud je dělí jen malý krůček od astronomické částky 150 000 eur!

Kromě operního hlasu Matěje Bendy předvedou svá čísla:
Vynikající folklórní soubor Čarovné ostrohy
Originální slovenská taneční skupina Superhrdinovia SDA
Aleš Březina alias Magic Alex předvede kouzelnickou show
O zábavu se postará středověký žonglér PUPA v podání Oldřicha Hurycha
Jedenáctiletý Adam Kmenta zatančí jako Michael Jackson
Také velký bojovník Davídek Dostál předvede Michaela Jacksona
Své pojetí veleúspěšného filmu Avatar předvede taneční skupina Erika dance
Letecký modelář a mistr ČR Martin Hauk ukáže akrobacii s letadlem na hudbu z filmu Řek Zorba
Představí se pěvecké duo Gitanes

2. semifinále Talentmanie v přímém přenosu v sobotu 9. října 2010 od 20:00 na TV Nova

Více informací najdete na internetových stránkách www.talentmania.tv a na www.facebook.com/ta­lentmania2010