Hlavní navigace

V SOBOTU SE OTEVŘOU DVEŘE ČESKÉHO ROZHLASU V PRAZE

[Tisková zpráva] V sobotu 17. května 2008 se koná Den otevřených dveří v Českém rozhlase. Od 8.00 do 18.00 hodin si mohou návštěvníci přijít prohlédnout rozhlasová studia, setkat se se známými osobnostmi rozhlasového vysílání, podívat se jak se zařazují příspěvky do vysílání, jak se natáčejí a mnoho dalšího.

Sdílet

Poprvé nabízíme možnost projít novou budovou Českého rozhlasu v Římské 15, kterou rozhlas zakoupil vloni na jaře. Návštěvníci uvidí vysílací pracoviště ČRo 1– Radiožurnálu, ČRo 2 – Praha a dalších stanic. Těšit se mohou též na zcela nová vysílací studia stanice Český rozhlas Leonardo. Mohou si vyzkoušet, jak se na dálku ovládá webová kamera, umístěná v pavilonu goril v pražské ZOO. Návštěvníky krátce seznámíme s postupem rekonstrukčních prací historické budovy Vinohradská 12, nabídneme jim setkání s Pavlínou Filipovskou, Jiřím Suchým, Jitkou Molavcovou, Ivanem Krausem, Václavem Větvičkou a dalšími. V závěru prohlídky se představí i Nadační fond Českého rozhlasu.

Otevřena bude prodejna Radioservisu na Vinohradské 13, kde si s mimořádnou slevou budou moct návštěvníci zakoupit knížky, CD, různé propagační předměty k 85. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání či videokazety a DVD.

Časové vstupenky na prohlídku se budou zdarma rozdávat v sobotu 17. května od 7.50 hodin v Římské ulici 13. Větší skupinky nebo mimopražští zájemci si je mohou předem objednat na telefonním čísle 22 155 1313. Rádi bychom upozornili na fyzickou náročnost prohlídky. Trasa pro návštěvníky není bezbariérově přístupná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).