Hlavní navigace

V souvislosti s Mistrovstvím světa ve fotbale 2010 bylo spamu devětkrát více než v roce 2006

[Tisková zpráva] Vuvuzely nebyly jedinou nepříjemností během Mistrovství světa ve fotbale 2010. Symantec v červencové zprávě o stavu spamu a phishingu odhalil, že počet e-mailů, které měly mistrovství světa ve svém předmětu, vzrostl až 9x oproti Mistrovství světa ve fotbale 2006.

Sdílet

Nejčastěji se v této souvislosti objevoval e-mail s názvem „FIFA World Cup South Africa… bad news“. Navíc se zvýšil i počet herních webů a sázkových společností, které se chtěly přiživit na popularitě světového šampionátu.

Další zajímavé informace z červencové zprávy:

  • Symantec zjistil, že kyberzločinci stále využívají a zdokonalují obrázkový spam spojený s internetovým zdravotnictvím
  • Symantec zpozoroval phishingové weby maskované jako sociální síť Google Orkut, které měly z uživatelů vylákat citlivé informace
  • V předmětu e-mailů se nejčastěji objevovalo “Outlook Setup Notification.” Další oblíbené názvy podvodných e-mailů zneužívaly obliby sociálních sítí a obsahovaly “Reset your Facebook password” a “Reset your Twitter password”

Celý report naleznete na následujícím odkaze: http://www.sy­mantec.com/con­tent/en/us/en­terprise/other_re­sources/b-state_of_spam_an­d_phishing_re­port07-2010.en-us.pdf