Hlavní navigace

VÁCLAV KLAUS HOSTEM POŘADU „DOTEKY VÍRY“ ČESKÝ ROZHLAS 1 – RADIOŽURNÁL

[Tisková zpráva] Hostem pravidelného pořadu Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu „Doteky víry“ v sobotu 22. prosince bude prezident republiky Václav Klaus.

Sdílet

Vánoční rozhovor s prezidentem vás překvapí: je v něm romantická touha po harmonii ladovských Vánoc, ale také hluboký odpor k „umělé entitě evropského člověka“ a k utváření falešných dějin. Václav Klaus připomíná slavné Orwellovo: „Kdo ovládá minulost, ovládá přítomnost, a kdo ovládá přítomnost, ovládá budoucnost“.

Předvánoční půjčkové šílenství považuje za důkaz víry lidí v přítomnost i budoucnost, ale varuje před darebáckou nesolidností některých produktů. S nadšením hovoří o moderních technologiích – propojují a zmenšují svět. Kontakt a komunikace s lidmi ze všech kontinentů v přítomném čase Klause nepřestává fascinovat a baví jej. A Vánoce vítá – dávají mu čas žít jinak. Přesto vnímá i jejich odvrácenou stranu: „Pro seniory jsou Vánoce těžké. Vánoce jsou nejtěžší v osamocení“, říká prezident Klaus v Dotecích víry a lidem přeje, aby byli co nejméně sami, a co nejvíce se svými blízkými.

Pořad „Doteky víry“ s Václavem Klausem vysílá Český rozhlas 1 – Radiožurnál v sobotu 22. prosince ve 21.05 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).