Hlavní navigace

VAIO A-série: kombinace výkonu a elegance

[Tisková zpráva]

Sdílet

VAIO A-série: kombinace výkonu a elegance

Notebook vybaven nejnovějšími technologiemi a to včetně procesoru Intel Pentium M 735/745, 17" širokoúhlým displejem, inteligentním automatickým nastavováním ostrosti obrazu a nápaditým designem.

Brusel, 13. května 2004 – dnes jste měli možnost vidět poprvé odhalenou novou prémiovou řadu notebooků VAIO, která byla navržena tak, aby uživatelům poskytovala více než jednoduchou a snadnou přenosnost a pohodlí. VAIO série A zahrnuje jak základní, tak profesionální model. Oba z těchto modelů mají velmi citlivě navržený design, který podtrhuje stylovost notebooků série A.

Jun Koyama, obchodní a marketingový ředitel Sony Information Technology Europe toto uvedení komentoval slovy:" U Sony se již stává neměnou pravidelností, že se staráme u svých notebooků o více než jen o „plechy a šroubky“. Každý nový model je naše osobní výzva, na což jsme velice pyšní. S A-sérií jsme vytvořili řadu notebooků, která splňuje stále technologicky náročnější očekávání dnešních uživatelů. Tyto notebooky nabízejí sofistikovanou technickou hodnotu, která odráží velmi vysokou designovou propracovanost."

Pozornost na detail je evidentní každým pohledem a svědčí o kvalitě notebooků ze všech úhlů pohledu. Za skvělým designem notebooků se skrývá i jeho dokonalá praktičnost. Magnéziové tělo je strategicky využito i na bocích notebooků a přináší tak dobrou odolnost aniž by se zvyšovala váha přístroje.

Estetické prvky jsou vystavěny na solidních základech. Všechny modely jsou vybaveny procesorem Intel Pentium M a jak základní, tak profesionální model, jsou postaveny na chipové sadě Intel Pentium M 735/745, jenž poskytuje perfektní mobilní výkon. Co více? Každý notebook série A je certifikovaný označením Centrino. To znamená nejnovější technologie optimalizované pro mobilní použití, snížení energetické spotřeby a prodlouženou výdrž baterií. Uživatelé se také mohou spolehnout na skutečnost, že bezdrátové technologie, kterými je notebook vybaven byly odzkoušeny na všech bezdrátových standardech dostupných ve světě. Všechny notebooky série A podporují nový, vysokorychlostní bezdrátový standard 802.11g, který operuje na pětkrát rychlejším protokolu než jeho předchůdce 802.11 b, přičemž je zpětně kompatibilní.

Model VGN-A197VP se vyznačuje širokoúhlou obrazovkou, jenž má brilantní rozlišení WUXGA při 17" diagonální šířce. Tento vyjímečný displej nabízí skvělou ostrost a vysoký kontrast, nejlépe použitelný především při sledování filmů na DVD a hraní PC her, stejně tak dobře jako například při práci s širokou plochou operačního systému Windows. Rozměrnější pracovní plocha ve srovnání s klasickou zajišťuje uživatelům více prostoru a méně rolování na ploše. Špičkový grafický procesor ATI MOBILITY RADEON ještě podtrhuje nabízenou kvalitní obrazovou stránku notebooku, vyzdvihující 3D výkon do nových výšek.

Model A197VP je vybaven duální DVD+/-R/RW mechanikou, nabízející uživatelům maximální kompatibilitu s běžnými DVD stolními přehrávači, což umožňuje kdekoli přehrávat pořízené záznamy. Software Click to DVD, vyvinutý společností Sony, skvěle podporuje uživatelské pohodlí při vypalování na tomto notebooku.

A série notebooků VAIO nabízí svým uživatelům skutečně to, co lze od očekávat od prémiových modelů. Design přístroje nabízí méně obvyklé, ale velmi užitečné prvky. Funkce Funkce Plug and Display umožňuje okamžitě využívat super rozlišení notebooku na příslušné úrovni v případě, že máte připojenu určitou video periferii (projektor, externí monitor apod.). Rafinované a pohodlné užívání je dále podpořeno např. Auto Luminance Sensorem, který optimalizuje nastavení obrazu vzhledem k vnějšímu osvětlení a samostatně nastavuje ostrost obrazu tak, aby zaručovala komfortní náhled a úsporu energie.

Závěrem bychom rádi také připomněli, že notebook A197VP je vybaven také bezdrátovou technologií Bluetooth, která nabízí pohodlné připojení notebooku k mobilním zařízením typu PDA, mobilní telefon ale také např. k bezdrátové Bluetooth myši.

Oba modely jsou vybaveny širokou škálou uživatelského softwaru navrženého tak, aby plně vyhovoval výkonnosti počítače. Softwarový balík přichází ve třech částech. Microsoft Works 7.0 vám umožňuje plnění každodenních povinností, Sony VAIO aplikační software pro sofistikovanou správu audio a obrazových souborů a konečně Adobe Companion Pack pro VAIO nabízející zcela jinou přidanou hodnotu práce se soubory.

Adobe Companion Pack je unikátním produktem pro Sony VAIO a obsahuje speciální verzi Adobe Premiere Standard, vybavující uživatele výkonnými, ale přesto uživatelsky jednoduchými prvky pro editaci. Vysoce oceňovaný software Adobe Photoshop Elements 2,0 určený k editaci fotografií a obrázků zahrnuje Premiere Standard a Photoshop Album Starter Edition. Tento soubor programů nabízí komplexní a jednoduchou práci s obrázkem či fotografií. Companion Pack také umožňuje jednoduchou přípravu pro sdílení, spolu s širokou škálou předinstalovaných šablon. Program Adobe Acrobat Elements zahrnutý v nejnovější verzi softwaru od Adobe umožňuje konvertovat soubory vytvořené v aplikacích Microsoft a to včetně Microsoft Word, Excel a Powerpoint do PDF souborů pro přehrávání v Acrobat Readeru a příp. jejich následnou elektronickou distribuci.

Poznámka pro novináře

Nový procesor Intel Pentium M 735/745 Vysoce výkonné notebooky A série jsou vybaveny nejnovější generací procesoru Intel Pentium. Nový procesor obsahuje 140 milionů tranzistorů a to ve srovnání s původními 77 miliony u Pentia M je téměř dvojnásobný počet. Navýšení výkonu je také díky 2 MB vestavěné cache paměti, což je dvojnásobek oproti standardnímu Pentiu M. Zdvojnásobení cache paměti zapříčiňuje okamžité zvýšení výkonu a to bez nutnosti taktování. Výkon notebooku je dvojnásobný. Je dobré poznamenat, že zvýšení výkonu cestou větší cache nezvýší příkon z baterie tak jako přetaktovaný procesor, tudíž baterie vydrží déle.

17" širokoúhlý displej – první VAIO

Notebook A197VP série A je vybavený skvělým širokoúhlým 17" LCD displejem, který překonává možnosti mnoha desktopových PC displejů. Panel nábízí nativní rozlišení Wide UXGA (WUXGA) s rozlišením 1920×1200 při 2,3 megapixelech, což je téměř třikrát více pracovní plochy jako u klasických ploch 1024×768 XGA. Širokoúhlý formát je dobrý především pro přehrávání DVD filmů. Je zde eliminovaný efekt zúženého obrazu, vyskytující se na běžných LCD 4:3 a i během standardní práce s Windows je vaše pracovní plocha krásně přehledná. Aby tomu ještě nebylo dost, Sony tento notebook vybavilo exklusivní technologií displeje o níž se zmiňujeme níže.

Neobyčejné technologie LCD od Sony

Běžné LCD displeje jsou obvykle potaženy na přední straně světlorozptylujícím potahem, redukujícím odraz světla od povrchu. Potenciální nevýhodou tohoto je, když světlo vycházející z LCD je také rozptylována během průchodu skrz antireflexní vrstvu. Tento rozptylující efekt zapříčiňuje to, že černé oblasti obrazu je jeví jako vybledlé a ve světlejším tónu, než doopravdy jsou. Toto má stejný vliv i na ostatní barvy, které ztrácí svou hloubku a živost.

Sony exklusivní technologie LCD panelů spočívá v tom, že display je podsvětlen speciálními lampami a používá speciální antireflexní vrstvu, která nemá žádný difůzní efekt na rozptylování světla a tudíž také žádný negativní efekt na kvalitu a jas barev a poté následně na kvalitu obrazu. To znamená, že displeje jsou stálobarevné a velmi jasné s širokým rozsahem kontrastů. Barvy se zobrazují živější a reálnější s tím, že černá je více černá.

Grafická karta: dokonalý doplněk

Jednou z mnoha výhod, které tento notebook nabízí je grafická karta s vyjímečným grafickým výkonem. Poptávka po komplexním 3D výkonu je zde maximálně využita a to použitím grafické karty ATI MOBILITY RADEON. Model A195EP je vybaven grafickou kartou ATI RADEON 9200, zatím co profesionální model A197VP má implementovanou grafickou kartu, jenž je vlajkovou lodí společnosti ATI, ATI RADEON 9700, s nejnovějším 3D grafickým chipsetem pro mobilní použití.

ATI MOBILITY RADEON 9200 dodává grafickému procesoru podporu Microsoft DirectX 8.1 pro zvýšený 3D výkon a obrazový efekt. Vzhledem k tomu, že grafický procesor k tomu, aby optimálně vykreslil požadované obrazy, potřebuje větší paměť grafické karty, jsou všechny notebooky A-série vybaveny grafickou pamětí VRAM 64MB.

ATI MOBILITY RADEON 9700 je nejvýkonějším grafickým procesorem z řad grafických karet ATI pro mobilní použití. Podporuje Microsoft DirectX 9.0 a je optimalizována pro širokoúhlé obrazovky LCD displejů. Také podporuje možnost připojení externích zobrazovacích panelů a je vybavena MPEG hardwarovým dekodérem zabezpečujícím plynulé přehrávání DVD a také interním power management systémem umožňujícím energetickou optimalizaci výkonu a tím i životnosti energie.

VAIO: exklusivní příslušenství

Uživatelé mohou pozdvihnout výkon a uživatelskou příjemnost svých notebooků A-série tím, že si vyberou některé ze Sony VAIO příslušenství. Toto zahrnuje především port replikátor (VGP-PRA1), který nabízí uživatelům okamžitou připojitelnost ke svým perifériím (4× USB 2,0; paralelní port; VGA; DVI-D; S-video; kompozitní video; audio vstup a výstup – cinch; optický výstup pro audio; LAN – RJ45). Pro uživatele, kteří nechtějí nechat svůj notebook na cestách bez potřebné energie, je zde dostupná druhá baterie (PCGA-BP2EA). Ideálním příslušentsvím pro ty, kteří při cestování chtějí mít svůj notebook „jako v peřince“ jsou brašny VAIO (PCGE-CCP2/CCL2/CCM2). Integrovaná RAM paměť může být navýšena až na 1GB a to použitím 512MB modulu (VGP-MM512G). Standardní záruka 2 roky může být, díky balíčku rozšířené záruky (PCGE-VPW1), prodloužena ještě o jeden rok.

Díky vám je to Sony

Sony produkty přinášejí do vašeho života digitální technologie, které vás vtáhnou do světa zábavy a síťových komunikací. Nezáleží na tom, jestli jste začátečníkem v zacházení s těmito technologiemi nebo zdatným profesionálem, s námi můžete fotit nebo natáčet své snímky např. na DV nebo Micro MV, následně je editovat na VAIO a případně je sdílet se svými známými nebo kamarády na DVD přehrávači. Můžete také dělat digitální fotografie pokaždé, kdy se vám zlíbí a to např. s fotoaparáty Cyber-shot, poté je vytisknout nebo bezdrátově přenést do WEGA televizoru nebo jednoduše uchovat své vytvořené album na pevném disku vašeho VAIO počítače. Se Sony Network audio zařízeními lze také vytvořit skvělé hudební kompilace a to díky internetovému připojení a nebo jen z CD. Ty si pak můžete poslouchat v klidu domova nebo na cestách. Zde jsme vám jen velmi krátce popsali, jak lze s technologiemi Sony proniknout do světa digitální zábavy kdekoli a kdykoli jste.

KONEC TISKOVÉ ZPRÁVY

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Sony Czech, Tomáš Hrzán, V Parku 2309/6, Praha 4 – Chodov, 140 00
tel. 222 864 242, fax. 222 864 100 nebo email: tomas.hrzan@e­u.sony.com

O společnosti Sony:

Společnost Sony vyrábí audio, video, komunikační zařízení a informační technologie určené globálním spotřebitelským i profesionálním trhům. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, obrazu, videa, her a online podnikání má Sony jedinečnou pozici, aby se stala vedoucí společností na poli osobní zábavy v prostředí širokopásmových sítí 21. století. Ve fiskálním roce, který skončil 31. března 2004, zaznamenala společnost Sony v Evropě konsolidované tržby ve výši 13,47 miliard eur (1 765 miliard jenů při přepočtu průměrným směnným kurzem za toto období 131 jenů za euro). Společnost Sony Europe, která sídlí v budově Sony Center na Potsdamer Platz v Berlíně a odpovídá za evropské aktivity koncernu Sony v oblasti elektroniky, ve fiskálním roce, který skončil 31. března 2004, zaznamenala konsolidované tržby 8,71 miliard eur.

Domovskou internetovou stránku společnosti Sony můžete najít na www.sony-cp.com .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).