Hlavní navigace

VAIO VPCZ13Z9E/X: výkon, kterému se nic nevyrovná

[Tisková zpráva] Dokonalá mobilita, neodolatelný vzhled a prvotřídní výkon

Sdílet

  • Superrychlý přístup k souborům díky novému Quad SSD úložišti dat v uspořádání Raid 0 a procesoru Intel® Core i7–640M
  • Výkonná grafika NVIDIA® GeForce® GT 330M GPU se systémem Dynamic Hybrid Graphics
  • Odolná, ale lehká konstrukce z uhlíkových vláken a hliníku – hmotnost pouhých 1,47 kg (!)
  • Full HD displej VAIO Premium (1920×1080), 33,3 cm (13,1”)
  • Blu-ray zapisovací mechanika

Pokud se nespokojíte s průměrem a vždycky a za všech okolností hledáte to nejlepší, pak bude vaším ideálním společníkem na cesty novinka v sérii Z – jedinečný notebook VAIO VPCZ13Z9E/X. Jedinečný je naprosto vším – ať už exkluzivními materiály, ze kterých je vyroben i výrobou samotnou (ta probíhá z části ručně v japonském Naganu), nadupanými technologiemi, které skrývá uvnitř či neuvěřitelně nízkou váhou. Ať už se na nové VAIO VPCZ13Z9E/X podíváte z jakékoliv stránky – vždy budete příjemne překvapeni.

Žádné kompromisy
Štíhlý a elegantní model Z nedělá žádné kompromisy v oblasti mobility, vzhledu, konektivity ani výdrže baterie. Navíc jeho špičkový výkon hladce zvládne veškeré vaše pracovní úkoly – s úsporou času a zvýšením vaší osobní produktivity.

Vedle 6 GB operační paměti pro bezproblémový běh vašich aplikací máte k dispozici čtveřici SSD disků (Quad SSD), na které mohou být data pro urychlení práce zapisována současně. SSD pole je menší a lehčí než disková pole HDD a díky přenosu souborů rychlostí až 6,2× vyšší (ve srovnání s HDD o rychlosti 5400 ot./min) šetří drahocenný čas ve chvílích, kdy záleží na každé vteřině.

Ultralehké notebooky často obětují grafiku – ale u nového modelu VAIO Z tomu tak není. Integrovaný grafický chipset NVIDIA® GeForce® GT330M s 1GB GDDR3 VRAM snadno zvládá složité multimediální dokumenty, prezentace, přehrávání filmů i další úkoly, zatímco druhá grafická karta Intel HD slouží pro graficky nenáročné aplikace a šetří spotřebu energie. Systém Dynamic Hybrid Graphics inteligentně optimalizuje výkon podle prováděné práce. Zvolit můžete režim AUTO, který je alternativou k manuálnímu výběru grafického režimu. Režim AUTO detekuje aktuální grafické zatížení stroje a automaticky podle potřeby přepíná mezi dvěmi grafickými kartami. Režimy STAMINA (výdrž) a SPEED (rychlost) slouží k manuálnímu nastavení výkonu. Chytrým využíváním optimalizace lze notebooku na baterii prodloužit funkčnost až o hodinu a půl.

Prémiový v každém detailu
Jedinečná novinka v sérii VAIO Z, vážící pouhých 1,47 kg, je vyrobena podle nejvyšších standardů kvality z lehké, ale odolné kombinace uhlíkových vláken a hliníku, která zajišťuje minimální hmotnost při maximální pevnosti. Ke kráse konstrukce přispívá i tuhá, ale lehká opěrka zápěstí, která je přesným opracováním vyrobena z jednoho kusu hliníku.

Ať vylaďujete prezentaci nebo si procházíte svou sbírku multimédií, můžete se těšit na Full HD (1920×1080) obraz VAIO Premium displeje. Tento displej o úhlopříčce 33,3 cm (13,1”) a s LED podsvícením nabízí výjimečný jas, ostrost a kontrast. Výjimečně široká barevná paleta pokrývající 96% Adobe RGB zajišťuje bohatou a sytou reprodukci Full HD videa i statických fotografií.

Kdekoli na cestách můžete sledovat filmy nebo prezentace na Blu-ray disku ve vysokém rozlišení HD. Zapisovací Blu-ray™ mechanika umožňuje také vytváření a úpravu vlastního HD obsahu a uložení až 50 GB dat na jediný Blu-ray™ disk.

Výjimečný výkon a vysoká mobilita, ale nejsou vyváženy nízkou úrovní uživatelského pohodlí. Vestavěný senzor okolního osvětlení automaticky rozezná, když se v okolí zešeří, a zapne podsvícení klávesnice pro pohodlné a přesné psaní a zároveň sníží jas displeje z důvodu úspory energie.

Užitečná tlačítka
Aby uživatel mohl zůstat klidný i v případě problémů, má na čelním panelu k dispozici tlačítko ASSIST, které poskytuje pohodlný a rychlý přístup k funkci VAIO Care. Tento přehledný nový program pomáhá s údržbou, diagnostikou a odstraňováním poruch prostřednictvím několika málo kliknutí. Ke stažení z www.vaio-link.com je již verze VAIO Care 6.3 lokalizovaná do češtiny a slovenštiny.

Online kdekoli
K vysoké produktivitě práce přispívá také technologie mobilního širokopásmového připojení VAIO Everywair, s nímž se můžete kdekoli na cestách připojit k internetu přes vysokorychlostní síť 3G.

Notebooky vybavené nejnovější generací energeticky úsporných procesorů Intel® Core™ jsou dodávány s originálním operačním systémem Windows® 7 Professional 64bit, který zajišťuje nejvyšší produktivitu práce.

Eleganci notebooku VAIO Z13Z9E/X můžete obohatit o celou řadu originálních VAIO doplňků, mezi které patří například dokovací stanice, kožená pouzdra, myši a baterie s rozšířenou kapacitou.

Nový výkonný, utramobilní notebook VAIO Z13Z9E/X bude k dostání od října 2010 za 91 999 Kč s DPH.

Model VAIO VPCZ13Z9E/X
Procesor: Intel® Core i7–640M 2,80 GHz s technologií Intel® Turbo Boost (max. 3,46 GHz)
OS: Genuine Windows® 7 Professional (64-bit)
Paměť: 6 GB DDR3 SDRAM (1066 MHz)
SDD disk: Quad SSD (RAID 0) 256 GB (4×64 GB)
Displej: 13,1”, 16:9, VAIO Display Premium (1920×1080) s LED podsvícením
Grafika: NVIDIA® GeForce® GT 330M GPU + Intel® HD Graphics s 1 GBB GDDR3 VRAM
Optická mechanika: Blu-ray Disc™ zapisovací mechanika
Hmotnost a rozměry: 1,47 kg (s dodanou baterií); 210×23,8–32,7×314 mm (H x V x Š)
Ostatní: WLAN 802.11a/b/g/n; VAIO Everywair WWAN 3G modul; Bluetooth 2.1+EDR; podsvětlená klávesnice; kamera MOTION EYE; HDMI výstup; tlačítka VAIO/Assist; snímač otisku prstu; Premium Carbon povrchová úprava