Hlavní navigace

„Válka“ mezi brankářem Petrem Čechem a ČT je nesmysl

[Tisková zpráva] Česká televize uvádí na pravou míru informace a zejména titulky, které se objevily ve víkendovém a dnešním tisku. Česká televize není v žádném sporu ani konfliktu s fotbalovým brankářem Petrem Čechem kvůli přenosu z vyhlášení ankety Sportovec roku.

Sdílet

V Řadě internetových serverů a tištěných deníků se objevily palcové titulky, že Petr Čech válčí s Českou televizí kvůli přenosu z vyhlašování ankety Sportovec roku. Tyto informace jsou poněkud zavádějící, protože Česká televize pouze po technické stránce zajišťovala přímý přenos pořádaný společností BPA. Ta také pořad dramaturgicky, scénáristicky a moderátorsky produkovala. Jakuba Železného oslovila BPA po loňském úspěšném předávání a uzavřela s ním smlouvu, ve které Česká televize žádným způsobem nefiguruje. Pokud tedy existují jakékoliv pochybnosti o pořadu či jeho moderátorovi, je to záležitostí BPA.

Česká televize se od počátku ohrazuje proti neoprávněné kritice na svoji adresu. Přímý přenos byl zajištěn na vysoké profesionální úrovni a technicky kvalitně odbaven. Petr Čech je a i do budoucna bude významným sportovním partnerem televize veřejné služby. I proto ČT prostřednictvím tiskového mluvčího popřála Petru Čechovi do roku 2010 pevné zdraví, hodně štěstí a úspěchů na hřišti i v soukromém životě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).