Hlavní navigace

Valná hromada 19. 12. 2002

[Tisková zpráva]

Sdílet

Valná hromada 19. 12. 2002

Na valné hromadě sdružení CZ.NIC dne 19. 12. 2002 bylo schváleno pořadí nabídek na dodávku systému pro Decentralizované rešení správy domény nejvyšší úrovně .cz. Jako nejvhodnější byla vybrána nabídka firmy PRAGONET a.s., druhá byla nabídka od GTS Czech a.s. a třetí se umístila nabídka PVT a.s. Valná hromada uložila představenstvu, aby s vítězem souteže podepsal smlouvy a zahájil konkrétní kroky na tvorbě projektu. Na základě tohoto řešení bude možno zavést v průběhu příštího roku do provozu systém více registrátorů. Tímto krokem sdružení CZ.NIC významně posunuje problematiku správy domén směrem k otevřenosti a standardnímu konkurenčnímu prostředí.

Valná hromada dále schválila Projekt variantního ověřování zadávaných změn do databáze CZ.NIC. Dodavatel – KPNQwest Czechia s.r.o. – jej vypracoval na základě objednávky sdružení a práce na něm budou probíhat v prvním pololetí roku 2003.

Valná hromada schválila také změnu stanov sdružení CZ.NIC, z.s.p.o. Odstranila se tak neurčitost prokazování práva jednat za některé subjekty a zpřesnila se pravidla příjímání členů.

Od 19. prosince 2002 jsou členové dozorčí rady: Ing. Michael Macek, ing. Jirí Kysela a Bc. Michal Krsek. Staronovým předsedou dozorčí rady CZ.NIC byl zvolen Ing. Macek