Hlavní navigace

Valná hromada Czech ICT Alliance schválila plán aktivit na rok 2007

[Tisková zpráva] V pátek 26. ledna proběhla valná hromada Czech ICT Alliance, jejímž hlavním cílem bylo odsouhlasení zprávy o činnosti aliance v roce 2006, účetní závěrky za loňský rok a plánu aktivit a rozpočtu na rok 2007.

Sdílet

V roce 2006 Czech ICT Alliance pro české ICT firmy mimo jiné zorganizovala delegaci na mezinárodní konferenci iConVienna (únor) s možností prezentace, Národní den na veletrhu CeBIT na podporu českého ICT (březen) se společným stánkem členských firem Czech ICT Alliance, match-makingový seminář ve Švýcarsku (říjen) či obchodní mise v Londýně (listopad).

V letošním roce připravuje aliance prezentaci českých ICT firem v rámci veletrhu CeBIT (15.-21.3.), prezentaci ICT firem v Kodani (17.4.), účast na veletrhu TINE v Holandsku (8.-10.5.) a prezentace firem v Německu (červen), Švýcarsku (říjen) a Londýně (listopad).

Na letošní rok počítá Aliance s vyrovnaným rozpočtem. Získané prostředky budou použity především na podporu vývozu českých ICT produktů a služeb – např. na direkt-marketing, rozvoj webové prezentace a doplnění jejích dalších jazykových mutací a také na přípravu obchodních misí, v jejichž rámci se budou české ICT firmy prezentovat potenciálním partnerům a zákazníkům v zahraničí a seminářů.

Kromě výše uvedených aktivit chystá Czech ICT Alliance ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR projekt na propagaci exportu ICT služeb na trh ve Spojených státech. Celý tento projekt přitom bude pro české firmy bezplatný – financování bude zajištěno z fondů Evropské unie. Součástí projektu je například PR a marketingová kampaň v USA, školení pro zástupce českých firem (obchodní dovednosti, specifika trhu v USA) a také obchodně-konzultační podpora. Mimo to bude pro české ICT firmy připraveno bezplatné právní zajištění outsourcingových smluv.

V České republice plánuje Czech ICT Alliance v letošním roce rozšířit spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky a především podporu pro ICT firmy při získávání finančních prostředků z fondů Evropské unie, a to jak formou zlepšení jejich informovanosti, tak prostřednictvím školení a seminářů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).