Hlavní navigace

VÁNOCE NA REGIONU BUDOU VE ZNAMENÍ TRADIC I ZAJÍMAVÝCH HOSTŮ

[Tisková zpráva] I na letošní vánoční svátky připravil Český rozhlas Region pro své posluchače celou řadu speciálních pořadů. Na Štědrý den nabídne v pořadu Tandem rozhovor Jana Rosáka s arcibiskupem Dominikem Dukou nebo posezení Nadi Konvalinkové a Patrika Rozehnala s hlavními aktérkami oblíbeného televizního seriálu Cukrárna. První svátek vánoční bude na Regionu ve znamení středočeských zvyků a tradic, na Štěpána se posluchači například dozvědí, jak se trávily Vánoce u Werichů.

Sdílet

ŠTĚDRÝ DEN NA REGIONU
Na Štědrý den si pozval Jan Rosák do Tandemu arcibiskupa Dominika Duku. Povídání nejen o Vánocích si na Regionu můžete naladit po 9. hodině dopolední.

Hned poté vás na Regionu pozveme na skleničku vánočního pití s hereckými hvězdami, které se sešly letos v Cukrárně – televizním seriálu České televize. 24. prosince vás na Regionu čekají dvouhodinové Vánoční Pochoutky s Naďou Konvalinkovou a Patrikem Rozehnalem. Vánoční grog a další koktejly s nimi budou popíjet Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Veronika Žilková a Eva Holubová.

Štědrodenní Pochoutky vysíláme na Regionu už od 10 hodin dopoledne a budou to jedny z nejdelších letošních Pochoutek. Slavit nejkrásnější svátky v roce budeme v jednom baru v centru Prahy. Od našich vánočních hostů se dozvíte recept na ty nejlepší kapří řízky, bramborový salát a cukroví. A protože dámy jsou i cukrářkami v televizním seriálu, prozradí vám recepty na své rodinné dorty. Zbude i čas na povídání o zkažených vánocích, vydařených dárcích, úklidu, lyžařských zájezdech a zpívání koled. Vánoce na Regionu budou veselé a plné hvězd českého humoru.

Polední čas bude na Regionu patřit Vánočním písničkám na přání a po třinácté hodině se dozvíte, jak tráví Vánoce Eva Pilarová se svým manželem.

BOŽÍ HOD VÁNOČNÍ NA REGIONU
Atmosféru pravých středočeských Vánoc si na Regionu můžete užít na 1. svátek vánoční. V sobotu po 10. hodině se na dvě hodiny vypravíme do skanzenu v Přerově nad Labem. Vánoční tradice a zvyky vám přiblíží Eduard Hrubeš se svými hosty v Hobby magazínu. Jak se pečou perníčky, jak splést vánočku, s jakou koledou vyrazit na Štěpána a jaké to bylo, když se chasa sešla před 100 lety u vánoční tabule, se dozvíte po jedenácté hodině od Nadi Konvalinkové a Patrika Rozhenala v Pochoutkách. Připomene vám zapomenutá jídla a popovídáme si s těmi, kteří dbají na to, aby se na to nezapomnělo.

Po třinácté hodině si můžete poslechnout hodinu plnou písniček z českých pohádek.

Zajímavosti z historie oblíbených svátků vám po čtrnácté hodině přiblíží pořad Příběh Vánoc. Dozvíte se, proč jíme vánočního kapra, proč zdobíme vánoční stromeček a proč nám dárky nosí Ježíšek.

SVATÝ ŠTĚPÁN NA REGIONU
I na Štěpána vás na Regionu čekají Pochoutky. Naďa Konvalinková si spolu s Patrikem Rozehnalem pozvala herce Divadla Járy Cimrmana – Petra Bruknera. A co se bude vařit? Něco dobrého staročeského a babičkovského.

I na Štěpána vám po třinácté hodině nabídneme oblíbené písničky z českých pohádek a po čtrnácté hodině se dozvíte, jak se slavily Vánoce u Werichů.

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne svým posluchačům poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru (zprávy každou hodinu, ráno každých 20 minut, regionální předpověď počasí a dopravní servis), aktuální i náročnější publicistiku, kvalitní hudbu a zábavu. Večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám, komponované hudební speciály i pořady kontaktní a slovesně-zábavné. Ke stěžejním pořadům Českého rozhlasu Region patří talk show Jana Rosáka Tandem, dále rozhovor K věci Tomáše Pancíře s významnou osobností veřejného života na aktuální středočeské téma, pořad o vaření Pochoutky, jehož autory jsou Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal a v neposlední řadě i hudební pořad U muziky s Josefem Zímou a pravidelný týdeník o zahrádkaření a kutilství Hobby magazín Eduarda Hrubeše.

Český rozhlas Region vysílá ve středních Čechách na frekvencích Mělník 87,6 FM; Beroun 88,4 FM; Benešov 99,0 FM; Příbram 100,0 FM; Mladá Boleslav a Nymburk 100,3 FM; Rakovník 100,4 FM; Kutná Hora, Kolín a Kladno 100,5 FM.