Hlavní navigace

Vánoční elektro nakupujeme převážně na internetu

[Tisková zpráva] Předpokládanými vánočními hity pro tento rok je mimo jiné elektronika, podle odhadů prodejců se zájem nakupujících o toto zboží letos přesouvá zejména na internet. Dokazují to také údaje Aukro.cz, v listopadu a v prosinci dochází k růstu zájmu o elektro až o 20 %. Měsíčně tu nakupující utratí až 90 milionů Kč.

Sdílet

Nadprůměrné  prodeje lze díky výprodejům a sezonním slevám očekávat v ještě  lednu. „Měsíčně prodejci v kategorii elektro na Aukro.cz vystaví zhruba 1 milion předmětů. Z toho jen necelá desetina je vystavena v aukci, naprostou většinu zboží prodejci nabízejí za pevnou cenu. Více než polovina zboží v segmentu elektro je nová a od profesionálních obchodníků, na všechno zboží se vztahuje zákonná záruka,“ říká David Vychytil, provozní ředitel nákupní galerie Aukro.cz. Průměrná cena elektra je přibližně 1200 Kč. 

Na Aukro.cz prodává  elektro nově společnost HP TRONIC Zlín, spol. s r.o., která  provozuje zavedený inter­netový obchod ePROTON.cz a dále například síť kamenných prodejen Euronics. „Prudce rostoucí zájem o nakupování na internetu samozřejmě dlouhodobě sledujeme na našich obratech, na internetu jsme v porovnání s loňským rokem prodali o 35 % zboží více,“ říká Tomáš Machalínek, ředitel pro online prodej ze společnosti HP TRONIC, která prodává elektro po celé ČR v kamenných obchodech i na internetu, a dodává: „Také proto jsme začali nově spolupracovat s portálem Aukro.cz, kde aktuálně nabízíme téměř 6 tisíc položek, které jsou právě skladem. Zákazníkům Aukro.cz přinášíme rovněž možnost využít jak poradenských služeb našeho zákaznického centra, tak i komfortní dopravu.“  

Aukro zároveň přizpůsobuje ceník pro prodejce v kategorii elektro. „Snížili jsme provize z prodeje až o 50 %. Touto změnou cenové politiky chceme umožnit obchodování na Aukru skutečně všem obchodníkům. Ti tak mají ideální možnost bez počátečních investic začít obchodovat na obchodní platformě s více jak 2 milióny registrovaných uživatelů či mohou využít Aukro.cz jako alternativní formu prodeje ke své stávající obchodní nabídce,“ vysvětluje Vychytil. 
 

Mezi nejprodávanější zboží na Aukro.cz v segmentu elektro patří dlouhodobě audio-video (převážně přeh­rávače MP3 nebo MP4, sluchátka, videokamery), televizní technika (satelity, LCD televizory), drobné elektrospotřebiče (kuchyňské spotřebiče, vysavače), autorádia a bílá technika (kávovary, sporáky, kuchyňské roboty).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).