Hlavní navigace

Vánoční hity CZC.CZ: mininotebooky, počítačové sestavy a herní konzoly

[Tisková zpráva] Praha 28. 12. 2009 – Letošním vánočním prodejním hitem na czc.cz se staly stejně jako v loňském roce mininotebooky. Neočekávaně velký zájem byl i o cenově zajímavé počítačové sestavy, kterých se prodalo zejména po uvedení nového operačního systému Windows 7 řádově tisícovky kusů. Procentuálně největší nárůst prodejů oproti loňsku zaznamenaly herní konzole a příslušenství k herním konzolím.

Sdílet

„Oproti prognózám z podzimu, kdy jsme zaznamenali větší zájem o klasické notebooky, byl v předvánočním a vánočním období opět zvýšený zájem o mininotebooky, a to zejména o modely v červeném provedení,“ říká ředitel czc.cz Stanislav Gaj. “Letošní vánoční sezonu ještě nechceme plně hodnotit, protože podle našich interních průzkumů očekáváme, že řada našich zákazníků bude nakupovat vánoční dárky až mezi svátky a v první polovině ledna,“ dodává Stanislav Gaj.

Výrazně zvýšený zájem o herní konzole a příslušenství byl dán zejména uvedením nového modelu PS3 a akčních setů včetně her u Wii a Xbox360. Velký zájem v předvánočním období byl o notebook Asus UL + N61 s internetovým připojením U:Fon zdarma, kdy celá limitovaná dodávka byla prodána během 4 dnů. Velký nárůst prodejů byl také zaznamenán u Blu-Ray filmů, kterých se během prosince prodalo o 300% více než v předcházejících měsících, největší zájem byl o set 3 dílů Doby ledové a titul Monstra vers. Vetřelci se sadou 3D brýlí. Rozšířením prodejních výstavních ploch se letos CZECH COMPUTER připravil na předvánoční „prodejní špičku“ a zákazníci tak nemuseli čekat ve frontách před prodejnou, jako v roce minulém.

CZECH COMPUTER s.r.o. (CZC.CZ) patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s výpočetní technikou v České republice a na Moravě. Za 10 let své existence prodal 8 mil. produktů asi 1,8 mil. zákazníkům, roční obrat v roce 2008 dosáhl 1 mld. Kč. CZC.CZ je držitelem mnoha ocenění a certifikátů, od Křišťálové lupy 2006 a 2007, certifikátů Gold Partner Microsoft či HP až po certifikát výjimečnosti společnosti TÜV SUD Czech či loga SOAP Sdružení na ochranu spotřebitelů. CZC.CZ zaměstnává přes 100 zaměstnanců a kromě internetových prodejních aktivit má dvě prodejní místa v Praze a Příbrami. Současnými majiteli jsou zakladatelé společnosti manželé Matějkovi, od začátku roku 2009 se stal novým 25% podílníkem CZECH COMPUTER s.r.o. dlouholetý ředitel společnosti Stanislav Gaj. (více na www.czc.cz)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).