Hlavní navigace

Vánoční nákupy na internetu

[Tisková zpráva] Internetové nakupování se již stalo běžným způsobem, jak nakoupit zboží a služby. Ve velkém množství tuto možnost lidé využívají zejména v období Vánoc. Největší motivací pro takový nákup je především úspora času, nákup v klidu z domova, možnost porovnat více nabídek a výhodnější cena, kterou zpravidla internetové obchody nabízejí. V předvánočním čase se výrazně zvedá návštěvnost a počet objednávek internetových obchodníků, stejně tak je tomu i v obchodech společnosti NATURAL MEDICAMENTS s. r. o., mezi které patří www.parfemy.cz, www.hodinky.cz, www.krasa.cz, www.prozdravi.cz, www.nakupnicentrum.cz a další. Měsíc před Vánoci je navštíví téměř 2 000 000 potenciálních zákazníků.

Sdílet

Před Vánoci se výrazně mění nákupní chování spotřebitelů – méně hledí na cenu výrobků, zvyšuje se jejich ochota utrácet větší částky, hledají originální vánoční dárek, kladou větší důraz na rychlost dodání zboží a preferují kvalitnější a značkové výrobky. Tento fakt potvrzuje také anketa Obchodník roku 2007, zabývající se chováním spotřebitelů. Nejvíce objednávanou komoditou jsou parfémy, kosmetika a hodinky. Letos zákazníci ve větší míře využívají jako vánoční dárek produkty pro zdraví.

Ve výše uvedených internetových obchodech je v běžném roce průměrný počet objednávek téměr 500 za den, v listopadu to již bylo 1 100 objednávek za den a během prosince se očekává 2 900 objednávek denně. Tato čísla představují nárůst o 480% oproti běžnému měsíci v roku. Průměrná hodnota objednávky v průběhu roku je cca 1 500 Kč, v listopadu toto číslo stouplo až na téměr 2 000 Kč, což znamená nárůst o 33%.

„Vánoční sezóna je nejsilnějším obdobím roku nejen v tržbách, ale i v množství odbavených balíčků. Měsíc před Vánoci vyexpedujeme cca 60 000 zásilek,“ předpokládá Martin Rozhoň, jednatel společnosti a dodává „naší výhodou jsou oproti jiným e-shopům velké skladové zásoby zboží, které umožňují expresní doručení drtivé většiny zboží do druhého pracovního dne“.

Mezi projekty společnosti patří také speciální vánoční portál www.vanoce-vanocni-darky.cz nabízející vánoční tipy na dárky, které byly opravdu pečlivě vybrány. Výběr je zaměřen na cílové skupiny dárců i obdarovaných. Každý den jsou tipy na dárky aktualizovány a přináší nové nápady. Stránky nenabízejí pouze zboží, ale také zábavu, soutěže a vánoční hru „Zachraň své příbuzné“. Nejlepší střelec získá poukaz na odběr zboží v hodnotě 5 000 Kč. Úkolem hry je získat co nejvíce bodů zasažením vloček a tajných bonusů.

Internetové obchody společnosti NATURAL MEDICAMENTS doposud obsloužily více než 500 000 spokojených zákazníků, z nichž většina plánuje uskutečnit svůj další nákup opět přes zmíněné internetové obchody. V loňském roce společnost dosáhla celkového obratu 240 mil. korun. Cílem pro tento rok je dosažení obratu 400 mil. Kč