Hlavní navigace

Vánoční nákupy na internetu

[Tisková zpráva] Internetové nakupování se již stalo běžným způsobem, jak nakoupit zboží a služby. Ve velkém množství tuto možnost lidé využívají zejména v období Vánoc. Největší motivací pro takový nákup je především úspora času, nákup v klidu z domova, možnost porovnat více nabídek a výhodnější cena, kterou zpravidla internetové obchody nabízejí. V předvánočním čase se výrazně zvedá návštěvnost a počet objednávek internetových obchodníků, stejně tak je tomu i v obchodech společnosti NATURAL MEDICAMENTS s. r. o., mezi které patří www.parfemy.cz, www.hodinky.cz, www.krasa.cz, www.prozdravi.cz, www.nakupnicentrum.cz a další. Měsíc před Vánoci je navštíví téměř 2 000 000 potenciálních zákazníků.

Sdílet

Před Vánoci se výrazně mění nákupní chování spotřebitelů – méně hledí na cenu výrobků, zvyšuje se jejich ochota utrácet větší částky, hledají originální vánoční dárek, kladou větší důraz na rychlost dodání zboží a preferují kvalitnější a značkové výrobky. Tento fakt potvrzuje také anketa Obchodník roku 2007, zabývající se chováním spotřebitelů. Nejvíce objednávanou komoditou jsou parfémy, kosmetika a hodinky. Letos zákazníci ve větší míře využívají jako vánoční dárek produkty pro zdraví.

Ve výše uvedených internetových obchodech je v běžném roce průměrný počet objednávek téměr 500 za den, v listopadu to již bylo 1 100 objednávek za den a během prosince se očekává 2 900 objednávek denně. Tato čísla představují nárůst o 480% oproti běžnému měsíci v roku. Průměrná hodnota objednávky v průběhu roku je cca 1 500 Kč, v listopadu toto číslo stouplo až na téměr 2 000 Kč, což znamená nárůst o 33%.

„Vánoční sezóna je nejsilnějším obdobím roku nejen v tržbách, ale i v množství odbavených balíčků. Měsíc před Vánoci vyexpedujeme cca 60 000 zásilek,“ předpokládá Martin Rozhoň, jednatel společnosti a dodává „naší výhodou jsou oproti jiným e-shopům velké skladové zásoby zboží, které umožňují expresní doručení drtivé většiny zboží do druhého pracovního dne“.

Mezi projekty společnosti patří také speciální vánoční portál www.vanoce-vanocni-darky.cz nabízející vánoční tipy na dárky, které byly opravdu pečlivě vybrány. Výběr je zaměřen na cílové skupiny dárců i obdarovaných. Každý den jsou tipy na dárky aktualizovány a přináší nové nápady. Stránky nenabízejí pouze zboží, ale také zábavu, soutěže a vánoční hru „Zachraň své příbuzné“. Nejlepší střelec získá poukaz na odběr zboží v hodnotě 5 000 Kč. Úkolem hry je získat co nejvíce bodů zasažením vloček a tajných bonusů.

Internetové obchody společnosti NATURAL MEDICAMENTS doposud obsloužily více než 500 000 spokojených zákazníků, z nichž většina plánuje uskutečnit svůj další nákup opět přes zmíněné internetové obchody. V loňském roce společnost dosáhla celkového obratu 240 mil. korun. Cílem pro tento rok je dosažení obratu 400 mil. Kč

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).