Hlavní navigace

Ocenění pořadů České televize Vánoční příběh a O kominickém učni a dceři cukráře

[Tisková zpráva] Cenu Oty Hofmana za nejlepší dílo v kategorii do 12 let, Čestné uznání kameramanovi Jaromíru Kačerovi, Čestné uznání Karlu Rodenovi za roli Karla získal televizní rodinný film Vánoční příběh režisérky M. Elšíkové a Zvláštní cenu poroty za dílo s nejvýraznějším morálním akcentem vánoční romantický příběh O kominickém učni a dceři cukráře režiséra P. Jandourka na 39. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana (9. – 12. října Ostrov).

Sdílet

Vánoční příběh scenáristky a režisérky Moniky Elšíkové o chlapci, kterého nikdo nechtěl, vznikl v Centru tvorby pro děti a mládež na motivy knihy Moniky Elšíkové Bubu. William Edwin Demeter, zvaný Bubu, je chlapec, který si rád vymýšlí a rád utíká. Bubu se jednoho dne proti své vůli octne v dětském domově, protože jeho romská maminka a černošský tatínek o něj nemají zájem… Hlavní role vytvořili Paulíno Svoboda (Bubu), Zuzana Bydžovská (vychovatelka Dora) a Karel Roden (její přítel Karel).

Vánoční romantický příběh odstrkovaného sirotka, který přes nepřízeň osudu najde obyčejné lidské štěstí O kominickém učni a dceři cukráře scenáristů Aleny Bartošíkové a Václava Holance, kameramana Asena Šopova a režiséra Pavla Jandourka vznikl v brněnském studiu a hrají v něm Tomáš Materna (Tomáš), Adriana Neubauerová (Eliška), Pavel Zedníček (Dýmal), Ota Jirák (Mistr Cvek), Oldřich Hajlich (cukrářský učeň Vojtin), Ivan Urbánek (Rohlíček), Dita Kaplanová (Rohlíčková), Jana Janěková (Dýmalová), Libuše Havelková (babička) a Bořivoj Navrátil (hoteliér Sladký).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).