Hlavní navigace

Vánoční svátky s Českým rozhlasem

[Tisková zpráva] Mimořádné vánoční pořady připravily celoplošné a regionální stanice Českého rozhlasu. Jedny z nejdůležitějších křesťanských svátků dokumentuje i internetový speciál www.rozhlas.cz/vanoce, který spustil Český rozhlas Online. Ve vánočním internetovém rádiu si mohou zájemci např. poslechnout sváteční příběhy známých osobností, ale i koledy či lidová vyprávění.

Sdílet

Český rozhlas 1 – Radiožurnál připravil řadu zajímavých pořadů s vánoční tématikou, aniž by rezignoval na své hlavní úkoly – aktuální zpravodajství a publicistiku. Zejména o Štědrém večeru, kdy bude o věcech, které nás přesahují přemýšlet publicista Ivan Hoffman. Prvnímu svátku vánočnímu bude odpovídat například speciální vydání pořadu Nad věcí. Převor pražského Břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek si jako hosta pozval moderátorku Lucii Výbornou.

Štědrý den na Českém rozhlase 2 – Praha otevře živé speciální vysílání Dobrého jitra, do kterého budou jako hosté pozváni i posluchači. Vysílat se bude z haly Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici 12. Průvodci a hostiteli budou S. Magni a R. Tamchyna. Na první svátek vánoční je připraveno mj. setkání s herečkou a zpěvačkou Danielou Šinkorou a Big Bandem Českého rozhlasu v záznamu koncertu vánočních a muzikálových melodií.

Český rozhlas 3 – Vltava uvede mimo jiné Sváteční koncert SOČRu a speciální „vánoční“ vydání pořadu Rok v dopisech – 24. prosince 1920 a 1922 – Karel Čapek píše Olze Scheinpflugové a Věře Hrůzové.

Český rozhlas 7 – Radio Praha chce především přiblížit zahraničním posluchačům vánoční tradice v České republice a jejich význam v současné společnosti. Připravuje proto také vánoční kurz češtiny, v němž se soustředí na slovní zásobu týkající se Vánoc.

ČRo Rádio Česko uvede Vánoční příběhy z cyklu Příběhy 20. století. Dokument o tom, jak vypadaly Vánoce v různých vypjatých chvílích a v místech bolesti, neklidu a utrpení. Na frontě, v kriminálech, v lágrech, ať už nacistických nebo komunistických.

ČRo 4 – Radio Wave připravuje pro své posluchače Vánoční speciál. V pořadu plném rolniček a purpury uslyšíte vánoční hity například i od Maximo Park nebo Badly Drawn Boye.

Z vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu bychom rádi upřeli pozornost posluchačů na Pohádkové vánoce a Vánoční Pochoutky ČRo Region, Středočeský kraj, Vánoční linku Českého rozhlasu Sever či na reprízu nejúspěšnějšího koncertu letošního folklórního festivalu ve Strážnici Bezejmenní básníci Českého rozhlasu Brno.