Hlavní navigace

Varhanní hudba nepřetržitě na ČRo D-dur special

[Tisková zpráva] Zvláštní stanici nabídne posluchačům od Mikuláše do Tří králů redakce vážné hudby Českého rozhlasu 3 – Vltava. Český rozhlas D-dur special bude na internetu 24 hodin denně vysílat varhanní hudbu. „Nepřetržité vysílání nebude moderováno, veškeré potřebné údaje budou přístupné na internetu, na adrese projektu www.rozhlas.cz/d-dur-special,“ řekl dnes redaktor ČRo 3 – Vltava Radek Pejšek.

Sdílet

Posluchači se mohou těšit na řadu nahrávek vzácných nástrojů nejen z Čech a Moravy, ale i z jiných zemí. Český rozhlas D-dur speciál nabídne mimo jiné slavné varhanní koncerty G. F. Händela, F. X. Brixiho, ale i F. Poulenca a jiných autorů. Zazní souborné provedení Bachova díla Umění fugy či Lipských chorálů a mnoho rozsáhlých monumentálních varhanních děl, pro něž se ve vysílání stanice Český rozhlas 3 – Vltava jinak obtížně hledá místo, jako např. Svatováclavský triptych V. Nováka, varhanní symfonie Ch. M. Widora nebo rozměrné koncertní fantazie J. Kličky.

„Volba padla na královský nástroj nejen díky sedmnáctileté tradici pořizování rozhlasových snímků památných varhan v Čechách a na Moravě v rámci projektu ´Historické varhany´, ale především díky všeobecné posluchačské oblibě varhanní hudby a zvuku,“ doplnil Pejšek. Varhany zazní podle jeho slov ve všech možných zvukových, barevných a výrazových polohách s hlavním cílem: docílit co největší pestrosti ve vysílání.

Projekt Český rozhlas D-dur special v lednu nekončí, do budoucnosti plánuje redakce ČRo 3 – Vltava přípravu příležitostného vysílání v nejrůznějších žánrech symfonické, komorní, operní a jazzové hudby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).