Hlavní navigace

VARIANT plus, spol. s r.o. používá ERP ABRA G4

[Tisková zpráva] VARIANT plus, významný distributor bezpečnostních a dalších elektronických systémů budov se sídlem v Třebíči, pro své obchodní procesy využívá informační systém ABRA G4.

Sdílet

Společnost VARIANT plus, spol. s r.o. byla založena v roce 1992. Je specializovaným velkoobchodem a distributorem v oblasti bezpečnostních a dalších elektronických systémů pro komerční budovy i objekty určené k bydlení. Sídlí ve vlastním rozlehlém areálu v Třebíči, pobočku má od roku 1998 také v Praze a sesterskou firmu v Košicích. Patří ve svém oboru mezi největší distributory a působí v rámci celé ČR a SR.  

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. V roce 2008 firma zahájila výběrové řízení na nový informační systém. Základními požadavky byla zejména variabilita systému, možnosti uživatelských úprav systému, jeho přizpůsobení obchodní politice firmy a otevřenost pro napojení na další aplikace. 

Dvoukolové výběrové řízení vyhrál ERP ABRA G4. ABRA nabídla dostatečnou variabilitu, zkušenosti a dobré reference na trhu, široké zakázkové úpravy v rámci implementace a sofistikovanou práci s rozlišením pěti produktových řad – oborů. Obory se v systému odlišují jak z hlediska účetnictví, tak z hlediska přehledů prodávaného zboží, reportů a výstupů ze systému.

V praxi ABRA G4 umožnila na jedné straně posuzovat každý obor jako samostatně hospodařící jednotku a na druhé straně rozdělit společné náklady dle spravedlivého klíče do jednotlivých oborů bez náročné administrativy.   

Smlouva o dodávce systému byla podepsána v roce 2009 a na konci roku 2010 byla ABRA G4 předána do ostrého provozu. Při zavádění informačního systému byla použita metodologie S.A.F.E. zaměřená na bezproblémové implementace ERP. 

VARIANT plus maximálně využívá funkcí a možností ERP ABRA. Pro obchodní zázemí využívá modulů účetnictví, skladového hospodářství, mezd, řízení dokumentace, nákupu, workflow a dalších. Samotný styk se zákazníkem podporují moduly CRM a call centrum. Manažerské výstupy podporují agendy reportů, BI a další zakázkově vytvořené funkce. 

VARIANT plus ve svém třebíčském sídle pro klienty zajišťuje plnou skladovou kapacitu pokrývající potřebu odběratelů s rezervou minimálně 6 měsíců. Firma tak garantuje plynulé zásobování v celé šíři sortimentu
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).