Hlavní navigace

Váš bankovní účet i kreditní karty lze koupit online velmi levně

[Tisková zpráva] Pomocí kalkulátoru Norton Online Living Calculator můžete vypočítat hodnotu svých aktiv online a odhad svého rizika online

Sdílet

Praha – 28. ledna 2010 – Víte, že informace o bankovním účtu a kreditní kartě mohou zakoupit počítačoví zloději v podzemní ekonomice za méně než cenu jedné žvýkačky? Společnost Symantec (Nasdaq: SYMC), výrobce bezpečnostního softwaru Norton, vytvořila kalkulátor Norton Online Living Calculator, pomocí kterého můžete rychle zjistit hodnotu svých aktiv online, jejich cenu pro zloděje online a vaše bezpečnostní riziko. V aplikaci Norton Online Living Calculator odpovíte na několik stručných otázek a zjistíte svoji cenu – výsledek vás může překvapit.

Jste v ohrožení:
V nedávném průzkumu Norton Online Living Report uvedla neprostá většina (99 %) dotazovaných dospělých online z celého světa, že přijali opatření k ochraně svých informací online. Zpráva ale současně ukazuje, že počítače těchto lidí byly napadené a měly nainstalovaný nedostatečný bezpečnostní software, takže byly hlavním cílem počítačových zlodějů. Lidé nejsou tak chráněni, jak si myslí.

Vypočtěte si svoji cenu online a uvidíte, jak si stojíte na černém trhu: Po zodpovězení několika otázek o činnostech, které provádíte online, se zobrazí odkaz na tipy a zdroje a tři výsledky:

  • Odhad vašeho rizika online: Vysoké, střední, mírné a nízké.
  • Vaše cena online: Hodnota, kterou přisoudíte svým aktivům online (např. kreditním kartám, bankovním účtům, e-mailovému účtu).
  • Vaše cena online na černém trhu: Cena, za kterou by mohl počítačový zloděj koupit vaše osobní údaje v podzemní ekonomice.

Cílem kalkulátoru Norton Online Living Calculator je pomoci lidem přehodnotit jejich akce (nebo nečinnost) týkající se informací, které poskytují nebo ke kterým přistupují online. Vytváření povědomí o problému je prvním krokem k prevenci počítačoví kriminality.

Podzemní ekonomika vzkvétá:
Počítačoví zloději jsou imunní vůči současnému poklesu ekonomiky. V podzemní ekonomice působí obrovská síť zlodějů online, kteří se snaží o krádež vašich osobních údajů. Podle 14. každoroční zprávy Symantec Internet Security Threat Report se útočníci stále více zaměřují na spotřebitele, a to tak, že infikují důvěryhodné webové servery s velkým objemem provozu. Můžete navštívit legitimní webový server a přesto může dojít k infikování vašeho počítače. Mechanismem je automatické stahování z webu využívající zranitelné místo daného serveru. 90 % všech hrozeb se snaží získat důvěrné informace, jako jsou čísla kreditních karet a pověření k bankovním účtům, které lze rychle proměnit na hotovost prodejem za nepatrnou cenu. Například v roce 2008:

  • se kreditní karty prodávaly za 0,06 až 30 USD za kartu,
  • cena prodávaných pověření k bankovním účtům se pohybovala v rozsahu od 10 do 1 000 USD.

Citace
„V digitální podzemní ekonomice se identity a kreditní karty kupují a prodávají každý den za babku. Mnoho uživatelů Internetu si neuvědomuje, jaké nebezpečí jim hrozí a jak snadno se mohou stát obětí,“ řekla Janice Chaffin, group president, Consumer Business Unit, společnost Symantec. „Společnost Symantec připisuje velký význam tomu, že pomáhá spotřebitelům pochopit, kde jsou zranitelní, a neustále je vzdělává v otázkách ochrany.“

Odkazy:

  • Norton Online Living Calculator – http://www.eve­ryclickmatter­s.com/victim/as­sessment-tool.html
  • Zpráva Norton Online Living Report 2009 – http://nortonon­lineliving.com/
  • Zpráva Symantec Internet Security Threat Report – http://www.sy­mantec.com/bu­siness/theme.jsp?the­meid=threatre­port

O produktech Norton společnosti Symantec
Produkty Norton společnosti Symantec chrání spotřebitele před tradičními hrozbami pomocí antivirové ochrany, ochrany před spywarem a ochrany před phishingem a také před boty, automatickým stahováním z webu a krádeží identity a současně mají nízké nároky na systémové prostředky. Společnost poskytuje také služby, například zálohování online a vyladění počítače, a je důvěryhodným zdrojem informací v otázkách bezpečnosti rodiny online.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.