Hlavní navigace

Ve stopě s esemeskou o stopě

[Tisková zpráva] On-line informace o stavu běžeckých tratí na Šumavě a v Jizerských horách. Cena odpovědní SMS 1,50 Kč.

Sdílet

Praha 9. ledna 2008 – Letošní zima nastavuje lyžařům vlídnou tvář a sníh je na horách už od poloviny listopadu. Vyznavači bílé stopy mohou využívat on-line informace o stavu a úpravě běžeckých stop na Šumavě a v Jizerských horách, a to nejen prostřednictvím internetu, ale i pomocí mobilu přes SMS. Službu CarPo On-Line poskytují v rámci Partnerského programu společnosti CarPo System a T-Mobile.

Jak to funguje?
Ve sněžných rolbách a skútrech, které provádějí úpravu běžeckých stop v oblasti Šumavy a Jizerských hor, je nainstalován monitorovací systém, díky němuž existuje kontrola pohybu strojů po tratích v reálném čase. Běžkaři se mohou pomocí SMS dozvědět, kdy naposledy byla upravena jejich oblíbená trasa, či najít nejčerstvější stopu v dané oblasti. Dotazovací SMS je zpoplatněna podle tarifu zákazníka, odpovědní stojí 1,50 Kč.

Ve chvíli, kdy rolba vyjede na trať, je její poloha neustále monitorována zařízením se systémem GPS. Pokaždé, když rolba projede určitý úsek, zobrazí se tento úsek jako čerstvě upravená stopa a informace se automaticky přenášejí do systému SMSinfo služby. Lyžaři si tak mohou s předstihem naplánovat tu nejlepší trasu.

Jak na to?
SMS ve formátu BEZKY S XX (pro Šumavu) nebo BEZKY J XX (pro Jizerské hory), přičemž XX je třeba nahradit vybraným sektorem, který vás zajímá (seznam viz níže). Seznam sektorů lze nalézt na webech www.carpo.cz, www.t-zones.cz, www.bilastopa.cz, www.lazadov.cz a www.jizerskaops.cz a na praktických infokartách, které dostanete v turistických infocentrech na Šumavě a v Jizerských horách. Například v Jizerských horách se sektor BE rozkládá od mapového rozcestníku KNAJPA směr jihozápad až po Bedřichov. Pošlete-li tedy dotazovací SMS v podobě BEZKY J BE, obdržíte zhruba takovouto odpověď: J-BE: Posl.udrzba 10.1.: 7:00–Bedrichov–U buku–Nova Louka–Kristianov–8:45, 13:00–Na Pilach–Bila Kuchyne–Hrebinek–13:55.

Seznam sektorů:
Pro region Šumava:
BL – Borová Lada
HA – Hartmanice
CH – Churáňov  – běžecký areál ČSTV
KR – Kramolín
KH – Kubova Huť
KV – Kvilda
PR – Prášily
SR – Srní
ST – Stožec
ZR – Železná Ruda

Pro region Jizerské hory:
BE – od mapového rozcestníku KNAJPA směrem na jihozápad až po Bedřichov
JI – od mapového rozcestníku KNAJPA směrem na severovýchod až po Jizerku/Orle

Více informací na www.carpo.cz, www.t-zones.cz, www.bilastopa.cz, www.lazadov.cz a www.jizerskaop­s.cz..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).