Hlavní navigace

Také ve světě knih má Česká televize co nabídnout!

[Tisková zpráva] Česká televize se již počtvrté představila návštěvníkům Mezinárodního knižního a literárního festivalu Svět knihy Praha 2010 jako vystavovatel a partner akce. Mezi více než čtyřmi stovkami vystavovatelů ze 34 zemí se rozhodně neztratila. Bodovaly Krysáci, Fanfárie, Bob a Bobek, O češtině 3 i Sešlost Luďka Nekudy.

Sdílet

Ve čtvrtek 13. května oficiálně zahájil obchodní ředitel ČT Robert Kvapil slavnostním přestřižením červené stuhy prodej na stánku České televize. Byl to dobrý start. Po všechny čtyři dny veletrhu se stánek těšil stálému zájmu návštěvníků. Během akcí s účastí autorů, moderátorů a herců byl doslova v obležení zájemců o knihy a DVD nosiče, které Česká televize letos nabídla v podstatně širším výběru. Návštěvníky zaujal žánrově pestrý sortiment i výtvarná podoba knih, které se prý svou pozitivně laděnou barevnou grafikou na kupující „usmívaly“.

Nejúspěšnějším knižním titulem, přímo hitem mezi knihami, se stali Krysáci. Velký zájem byl i o dětskou knihu Fanfárie. Ve velkém objemu se prodávaly i starší tituly s mimořádnými slevami. Mezi nosiči DVD jednoznačně vítězily dětské tituly Chalupka na vršku, Od Andulky po žížalu, klasika v podobě DVD Bob a Bobek – králíci z klobouku a Sešlost Luďka Nekudy.

K autorskému čtení pozvala Česká televize svého někdejšího tiskového mluvčího a nynějšího diplomata Martina Krafla, k besedě o záhadách a mystériích badatele a spisovatele Arnošta Vašíčka a neopomenula ani tradiční a divácky vděčnou prezentaci tvůrců a hostů pořadu a nové knihy O češtině 3. Největší část doprovodného programu byla v duchu letošního zaměření veletrhu věnována dětem. K nejnavštěvo­vanějším patřila prezentace večerníčku a knihy Krysáci a pořadu Kouzelná školka spolu s knihou Fanfárie. Dětští hrdinové z těchto pořadů byli přítomni, a tak zájem nejmenších neslábl. Zejména když pro ně František s Fanynkou sehráli improvizované představení a moderátor Jiří Chalupa vtáhl publikum „do akce“. Při besedě a soutěži k třídílné učebnici Angličtina s Jů a Hele si děti mohly vyzkoušet znalosti angličtiny.

Prezentace České televize na veletrhu Svět knihy tak byla nejúspěšnější za všechny čtyři roky a potvrdila, že Česká televize má nejen ve své programové tvorbě, ale i ve své vydavatelské činnosti co nabídnout. www.edicect.cz

16. ročník Mezinárodního knižního a literárního festivalu Svět knihy Praha 2010 proběhl ve dnech 13. – 16. května v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha v Holešovicích. Byl zaměřen především na literaturu pro děti a mládež a sbližování kultur. Letošním čestným hostem bylo Polsko, jež s mottem „Máme Polsko přečtené?“ představilo aktuální a kvalitní nabídku své literární scény.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).