V průběhu září 2008 bylo téměř 19,47 % všech světových detekcí virových hrozeb označeno jako Win32/PSW.OnLineGames, což je v porovnání se srpnem další znatelný nárůst. Uvedená rodina Win32/PSW.OnLineGames představuje trojské koně s typickými keylogg a rootkit funkcemi, které získávají informace a uživatelské přístupy související s online hrami. Získané informace pak odesílají do počítače vzdáleného útočníka, který je dále zneužívá.
Účastníci nejrůznějších online multi-playerových her typu World of Warcraft, a Lineage či uživatelé působící ve virtuálních světech jako Second Life by měli být na pozoru. Nejde jen o neškodné útoky, ale především o phishing a jiné podvodné techniky, které následně způsobí uživateli reálnou finanční ztrátu v reálném světě. Jejich úkolem je v těchto případech krást přihlašovací údaje či cenné virtuální ikony ve zmíněných hrách. Ty pak útočníci nabízí na černém trhu či aukčních serverech typu eBay. Jedná se tak o výhodný byznys, hlavně v asijských zemích.
Druhé místo v září patřilo hrozbám INF/Autorun (3,53 %). Uvedené detekční označení se používá pro celou řadu počítačových infiltrací, které jako cestu k napadení systému zneužívají soubor Autorun.inf.
Win32/Toolbar.MywebSearch je potenciálně nechtěná aplikace (PUA – Potentially Unwanted Application) neboli méně nebezpečný typ adware, který si uživatel nainstaluje na počítač běžně jako součást licenčních podmínek jiné aplikace. Konkrétně v tomto případě se jedná o přídavnou lištu, která do internetového prohlížeče přidá vyhledávací okno směřující veškeré vyhledávání přes stránku MyWebSearch.com. Tento adware byl v září třetí nejrozšířenější hrozbou s podílem 3,28 %. Na čtvrtém místě s progresivním tempem růstu byl v září WMA/TrojanDownloader.Wimad.N (2,58 %). Jedná se o Windows Media soubor (WMA), který přesměruje multimediální přehrávač na útočníkovu stránku, aby následně stáhnul a nainstaloval škodlivé komponenty včetně adware. Tento downloader je na P2P výměnných sítích označován jako populární skladby ve formátu MP3, čímž se snaží oklamat uživatele ke svému stažení. První pětku globálních počítačových infiltrací za měsíc září uzavírá Win32/Pacex.Gen (1,82 %). Tato hrozba slučuje široké rozpětí škodlivých souborů, které používají specifickou krycí vrstvu. Používá se hlavně v trojských koních zaměřujících se na krádeže uživatelských údajů a hesel.
Výsledky statistik v České republice se od globálních již několik měsíců liší. V září českému žebříčku opět vládnul agresivní adware Win32/Adware.Virtumonde s 4,14 %. V první pětce se umístil také WMA/TrojanDownloader.GetCodec.Gen (2,50 %, páté místo), který v napadeném počítači mírně upraví všechny hudební soubory a následně se při jejich spuštění přehrávač pokusí stáhnout další škodlivý obsah z nastavené internetové stránky. Takto upravená písnička si svou škodlivou součást nese dále s sebou. Infikovány jsou všechny hudební soubory, které trojský kůň v počítači nalezne. Není tedy možné říci, že by konkrétní druhy písniček byly více či méně nebezpečné. Je tak možné najít nakažené nejnovější hity i klasickou hudbu.