Hlavní navigace

Večerníček uvede nové díly seriálu Doktor Animo

[Tisková zpráva] Doktor Animo dokáže nejen najít lék na každou bolest, ale také poradit zvířatům s jejich starostmi a touhami. Od úterý 7. září uvede Večerníček na ČT1 od 18:45 třináctidílné pokračování seriálu výtvarníka a režiséra Pavla Koutského.

Sdílet

V první řadě seriálu zvířata pokukovala po přednostech, jimiž se pyšní jiné zvířecí druhy. V nových příbězích uvidí malí diváci nespokojená mláďata, která by nejraději dělala všechno jinak, než jak je to učí jejich starostliví rodiče.

Mláďata se totiž zhlédla v lákavém světě lidí a hlavně v nejrůznějších způsobech, které lidé vymysleli, aby si usnadnili život. Tak například: datlík odmítá klovat a touží po elektrické vrtačce. Bobřík zase nechce hlodat a přeje si motorovou pilu. House hodlá použít k létání raději letadlo než křídla. Káče pohrdá plaváním a hodlá brázdit vodu na parníku… Rodiče se z jejich nápadů hroutí a volají na pomoc doktora Animo. Chtějí, aby mláďatům vysvětlil, jak důležité je naučit se osvědčeným dovednostem svých předků. Doktor Animo vždy ochotně přijede. Na svém notebooku mláďatům předvede, jak neslavně by jejich lehkomyslné představy o pohodlném životě dopadly. Technika totiž není zdaleka tak spolehlivá, jako jejich vlastní křídla, tlapky či zobáčky. Mláďata vidí, že by byla ostatním jen pro smích, nebo by mohla skončit jako oběd pro mlsné šelmy… A doktor Animo je pak osobně naučí, jak se stát mistry svého oboru.

Doktor Animo je dílem výtvarníka a režiséra Pavla Koutského. Jeho příběhy jsou dynamické a vtipné. Nemoralizují, ale berou výchovné problémy se sympatickou nadsázkou. Všechna malá i velká zvířata skvěle namluvil Jiří Lábus. Veselou hudbu složil Petr Skoumal. Zvukovým mistrem byl Jan Kacián, animace Markéta Kubátová, Kateřina Pávová a Martin Pospíšil. Seriál pro Českou televizi vyrobila společnost Pavel Koutský.

www.ceskatele­vize.cz/vecer­nicek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).