Hlavní navigace

Vedení České televize seznámilo Radu ČT s programovými plány na rok 2008

[Tisková zpráva] Ve středu 24. října se Rada České televize na pracovním setkání, které pro ni vedení televize veřejné služby uspořádalo, seznámila s připravovanými programovými plány pro rok 2008.

Sdílet

Generální ředitel Jiří Janeček představil členům Rady ČT širší fórum šéfdramaturgů a šéfproducentů ČT. Zdůraznil, že příprava programu České televize je týmová práce, která vychází z kvalitní symbiózy dramaturgie s výrobou, a jejímž cílem je maximálně využít prostředky, jež má televize veřejné služby k dispozici, především k tvorbě a výrobě nových kvalitních pořadů pro široké spektrum diváků.

Ředitelka programu Kateřina Fričová připomněla, že se dramaturgie ČT řídí základními pilíři veřejné služby: informovat, vzdělávat, bavit. V tomto smyslu buduje její tým na všech stanicích ČT přehledné, nikoliv však strnulé programové schéma. Při zachování žánrové pestrosti a otevřenosti světu budou v programové nabídce akcentovány morální hodnoty a kulturní tradice, na nichž je naše společnost postavena, samozřejmě s respektem k ostatním kulturám i k právu na odlišnost.

Ředitel výroby Václav Myslík informoval členy Rady ČT o dlouhodobém kapacitním plánování, o druzích výroby a o personálním zajištění v souvislosti se zvyšováním nároků na výrobu pořadů v ČT.

Leitmotivem dramaturgického směřování programové nabídky všech stanic ČT v příštím roce budou Osudové osmičky v našich dějinách. Cílem je přiblížit historická výročí naší země spojená s lety končícími číslicí 8 a využít tak příležitost zabývat se zlomovými okamžiky naší minulosti. Důraz bude kladen na novodobou historii (data 1918, 1938, 1948 a 1968), ale jsou připravovány i pořady z dávnější historie. Toto stěžejní téma bude procházet napříč celým programovým spektrem a promítne se do pořadů pro všechny skupiny diváků. Vznikne i několik původních, k tématu speciálně zaměřených projektů.

V diskusi radní debatovali o programových záměrech i o konkrétní nabídce jednotlivých center, v závěru setkání vyjádřili spokojenost s programovým směrováním televize veřejné služby i se snahou vedení ČT a jejího dramaturgicko producentského týmu pomoci divákovi orientovat se v dnešním komplikovaném svě­tě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).