Hlavní navigace

Vedení společnosti Apple představí na konferenci WWDC 2006 Mac OS X „Leopard“

[Tisková zpráva] Praha – 3. července 2006 — Společnost Apple oznámila, že generální ředitel Steve Jobs povede tým manažerů, který prezentací nové verze systému Mac OS X „Leopard“ odstartuje 7. srpna 2006 v San Franciscu každoroční Mezinárodní konferenci vývojářů (Worldwide Developers Conference, WWDC). Spolu s Jobsem vystoupí Philip Schiller, senior viceprezident celosvětového marketingu produktů, Bertrand Serlet, senior viceprezident vývoje softwaru, a Scott Forstall, viceprezident platformy.

Sdílet

V průběhu konference WWDC se vývojáři seznámí s podrobnými informacemi a nejlepšími postupy pro vývoj univerzálních aplikací, které naplno využívají výkon počítačů Mac s procesory Intel. Kromě jiného budou probíhat zvláštní semináře věnované optimalizaci výkonu pomocí vývojových nástrojů Apple.

Během pětidenní akce, která se koná od 7. do 11. srpna, se uskuteční více než 175 technických seminářů s novým obsahem pro široké spektrum vývojářů včetně programů věnovaných novým vlastnostem systému Leopard a desítek praktických workshopů, při nichž budou mít vývojáři příležitost osobně se setkat s inženýry společnosti Apple.

Další aktivity, které jsou na programu konference Apple WWDC 2006:

  • prezentace inženýrů a odborníků přinášející technické informace pro využití současných technologií systému Tiger a přípravu na chystané technologie ve verzi Leopard;
  • praktické semináře, během nichž budou vývojáři moci z první ruky získat znalosti o postupech společnosti Apple pro využití technologií jako Spotlight, Core Image, Xgrid, Core Data, Quartz Composer a dalších;
  • praktické, technologicky zaměřené workshopy, kde budou vývojáři moci osobně řešit problémy s inženýry společnosti Apple a získávat odpovědi na své otázky;
  • zvláštní zaměření na digitální média, správu systémů, vývoj her a vědecké využití počítačů;
  • zvláštní akce a aktivity včetně zahajovací party Apple Developer Connection Reception, ocenění Apple Design Awards, programů Stump the Experts a Late Night Labs.

Cena a registrace
Vstupné na pětidenní konferenci stojí 1 595 dolarů na účastníka, přičemž do 7. července platí nabídka na slevu za včasnou registraci 300 dolarů. Registrační formulář a podrobné informace o seminářích najdete na webu http://develo­per.apple.com/wwdc.

Registrace novinářů
Pracovníci médií a odborní analytici jsou zváni na zahajovací projevy, jejich registrace vyřizuje Simon Pope, simonp@apple.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).