Hlavní navigace

Vedení TV Nova rozhodlo o stažení kasačních stížností a umožnilo tím pokračování procesu digitalizace

[Tisková zpráva] Jednatelé TV Nova dnes na svém oficiálním zasedání na základě doporučení akcionáře TV Nova rozhodli o stažení kasačních stížností, na základě kterých se TV Nova domáhala práva být účastníkem řízení u Městského soudu v Praze pro žaloby proti rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o udělení digitálních vysílacích licencí.

Sdílet

Praha 15. listopadu 2006 – Jednatelé TV Nova rozhodli dnes na svém oficiálním zasedání o stažení kasačních stížností k Nejvyššímu správnímu soudu a pověřili svou advokátní kancelář k zajištění všech potřebných dokumentů nutných pro tento krok. CET 21, spol s. r. o. se na základě těchto stížností domáhal práva být účastníkem soudního řízení o žalobách podaných společnostmi FTV Prima, Step PR, TV LYRA a Minority proti rozhodnutí RRTV o udělení licencí k provozování digitálního televizního vysílání.

Úmysl provést tento krok deklaroval za TV Nova její generální ředitel Petr Dvořák již před několika dny na mediální konferenci v Českém Krumlově v rámci diskuse o budoucnosti digitalizace. „Jsme průběžně obviňováni, že se snažíme zabrzdit digitalizaci v České republice. Věřím, že tento vstřícný krok z naší strany potvrdí, že máme a vždy jsme v minulosti měli zájem sehrát v procesu digitalizace pozitivní roli. Zároveň doufám, že to poslouží i jako signál jak pro státní instituce, tak i pro původní držitele digitálních licencí, aby se i oni pokusili o vstřícná řešení, která ve svém důsledku přinesou prospěch tomu, komu je proces digitalizace prioritně určen, a to běžnému českému divákovi“, poznamenal generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

Stažení kasačních stížností umožní, že Městský soud v Praze může rozhodnout o dalších žalobách proti RRTV, čímž bude definován finální počet žadatelů o digitální licence, o jejichž žádostech by podle rozhodnutí soudu měla RRTV znovu rozhodnout.

„Jsme připraveni diskutovat se všemi zúčastněnými na digitálním trhu, abychom našli shodu ohledně dalšího postupu. Účastníky této diskuse by ale neměli být jen stávající a budoucí provozovatelé televizního vysílání, telekomunikační operátoři a státní regulační orgány, ale i zástupci jednotlivých politických stran zodpovědní za mediální politiku a zástupci Parlamentu a vlády. Jedině v tomto složení se nám podaří nalézt východisko ze současné zamotané situace. Čas na to zatím ještě stále je, nyní je třeba ještě přidat dobrou vůli k řešení problémů. My jsme ji naším rozhodnutím za TV Nova předvedli, čekáme na reakci i ostatních stran“, dodává Dvořák.