Hlavní navigace

Vedením zpravodajství České televize pověřen Milan Fridrich

[Tisková zpráva] Generální ředitel České televize Jiří Janeček dnes pověřil Milana Fridricha vedením Redakce zpravodajství České televize od 1. prosince 2007.

Sdílet

Jiří Janeček, generální ředitel České televize, na dnešním zasedání Rady ČT oznámil, že pověřil Milana Fridricha vedením Redakce zpravodajství České televize.

Vedoucí redaktor ranního vysílání – Dobrého rána s ČT – a zástupce šéfredaktora Milan Fridrich tak dočasně zastoupí odcházejícího ředitele zpravodajství České televize Zdeňka Šámala, a to do doby, než z výběrového řízení vzejde jeho nástupce.

Milan Fridrich absolvoval Filosofickou fakultu UK. V České televizi pracuje od roku 2005, nejprve jako šéfeditor, později jako zástupce šéfredaktora. V letech 1995 až 2003 působil coby zahraniční reportér Českého rozhlasu, v letech 1997 a 1998 zastával také post vedoucího zahraniční redakce, od roku 1998 do roku 2003 plnil úkoly zahraničního zpravodaje ČRo v Bruselu. Jako bruselský zpravodaj pracoval také pro Hospodářské noviny, a to v období od roku 2003 do července 2005. Navíc v letech 1999 až 2003 připravil pro Českou televizi 54 dílů Postřehů odjinud z Belgie, Nizozemska a Itálie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).