Hlavní navigace

Veena probudí jaro na Live Session

[Tisková zpráva] Po zavedených kapelách nabízí březnová Radio Wave Live Session právě rozkvétající kapelu Veena. Přijďte se nechat unést amalgámem post rocku a trip hopu doplněným o charismatický hlas zpěvačky Veroniky do karlínského Studia A 28. března od 20.00 hodin. Pokud nestíháte být na Live Session osobně, můžete si exkluzivní vystoupení Veeny poslechnout na www.wave.cz!

Sdílet

„Je to jednoduché – táborská scéna povila další zajímavou kapelu a Radio Wave ji chce v rozpuku zaznamenat. V záplavě balastu je chceme objevit pro posluchače, který už je ze všech těch Vohnutejch Bilů, eufemisticky řečeno, poněkud znavený. Svěžest Veeny je zřejmá už z aktuálního debutového EP Behind Sonic Glances a naživo přesvědčí bezesporu i poslední váhavce. Moc se těšíme na čerstvý vítr. Tahle kapela může být velká – buďte u toho,“ říká hudební dramaturg Radia Wave Tomáš Turek.

Táborská kapela Veena vznikla na podzim roku 2007 spojením členů skupiny Ladies Swim, Boycotlettes a Please The Trees. Anglicky zpívající parta skládající se ze čtyř členů – zpěvačky Veroniky Buriánkové, kytaristy Davida Zemana, basáka Martina Koktana a bubeníka Jana Svačiny – vydala úspěšně EP s názvem Behind Sonic Glances. Podkladem pro březnový koncert bude nejen čtyřpísňové EP, obsahující skladby Gasteiz, Little Lapse, Long Temps a We´ll Never Get To Know, ale i nově vzniklá tvorba. Zajímavé kytarové pasáže, syrovost jejich zvuku a již několikrát zmiňovaný hlas vokalistky Veroniky jim předvídá ve světě hudby slibnou budoucnost.

„Speciální bude určitě samo o sobě první živé vystoupení Veeny v éteru! Můžete se těšit na všechny písničky z alba Behind Sonic Glances, na jejichž výsledné podobě se podepsal Filip Míšek. Díky tomu se na albu místy objevují i náznaky elektroniky, ale my vám představíme kytarovější verze těchto čtyř songů. Dále samozřejmě uslyšíte i zbrusu nové kousky, které by se měly objevit na nové desce,“ říká kytarista David Zeman.

„Během tohoto roku chceme nahrát naše první dlouhohrající album. Nyní pracujeme na novém materiálu. Kromě toho rozhodně plánujeme koncertovat,“ doplňuje David Zeman.

Přijďte přímo do Karlína! Vstup na akci je volný. Adresa: Hybešova 10, Praha 8. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz najdete podrobnější informace.

Koncert proběhne v přímém přenosu v rámci Radio Wave Live Sessions v sobotu 28. března od 20.00 hodin.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).